Másnap

Másnap

The Day After
Koniv

Egy meghökkentő katasztrófafilm a pusztító nukleáris holokauszt hatásáról egy kansasi kisvárosban.

(hp)

Rendező: Nicholas Meyer
Író: Edward Hume
Premier: 1983.11.20.

2022.11.27 BÉLA

Gyenge

Számtalan filmben ezek az amcsi rendezők szinte betegesen vágyakoznak egy atomvillanás látására. Szinte megidézik a bajt. Aki kitartóan kopog a pokol kapuján, annak előbb-utóbb ajtót nyitnak.

2018.05.28 SzFa

Fantasztikusan elkészített film. A világvége félelem teljesen át jön. Még ma is félelmet ébreszt és tehetetlenséget. Kedvenc mondatom belőle "40 éve tudtuk, hogy megtörténhet, de senkit sem érdekelt". Ma is ez a helyzet tudjuk, de nem érdekli az embe... Több

2022.11.16 m.kaladze

Ehhez a filmhez még ajánlom a Threads c. angol filmet 1980-ból, az is nagy és realisztikus.Ha megnézitek a Threads - Fonalak c. filmet, akkor a Másnap egy vidám filmnek fog tűnni ahhoz képest.

2015.09.27 acey

Maga a film alapjaiban nagyon gyenge, de a sztori, melyre épül elgondolkodtató és ütős. Csupán ez az, amit kiemelnék; a színészek nem igazán jók, a dialógusok sem.

2018.07.09 Koniv

Szeretem a hidegháborús filmeket, így ez az egyik alapmű a filmtáramban. Szerintem tárgyilagosan közelíti meg a témát, nyersen, érzelemmentesen igyekszik bemutatni az adott kort és az adott kórt: az amerikaiak hidegháborús paranoiáját.

Értékelés: 7.5/10
(2015. 06. 07.)
A 80-as években (az időzítés kapcsán) kissé indokolatlanul hatalmas hidegháborús paranoia vette úrrá magát a filmvilágon. Sorban készültek a nukleáris katasztrófákat bemutató darabok, de még az olyan alkotásokba is beleette magát ez a rémület, mint az Űrodüsszeia folytatása. Több