Star Trek 4 - A hazatérés

Star Trek IV: The Voyage Home

John Schuck (a klingoni nagykövet) korábbi felesége Susan Bay Nimoy, akit később Leonard Nimoy vett feleségül.Szerző: Thibo84

Harve Bennett és Leonard Nimoy két nappal különbséggel hunyt el: Bennett 2015. február 25-én, Nimoy 2015. február 27-én.Szerző: Thibo84

Susan Sarandon neve is felmerült dr. Gillian Taylor szerepére.Szerző: Thibo84

Azon ritka sci-fi filmek egyike, ahol idegenek érkeztek a Földre, hogy ellenséges vagy barátságos kapcsolatot létesítsenek az emberektől eltérő életformával.Szerző: Thibo84

Ez volt Robert Ellenstein utolsó nagyfilmje, 2010. október 28-án, 87 éves korában hunyt el.Szerző: Thibo84

Harve Bennett írta a forgatókönyv elejét és végét, míg Nicholas Meyer a San Franciscóban zajló jeleneteket. Steve Meerson és Peter Krikes írta az eredeti forgatókönyvet, és bár az ötleteik nagy részét törölték, továbbra is ott van a nevük a stáblistában.Szerző: Thibo84

A Golden Gate Park jeleneteit valójában a Los Angeles-i Will Rogers Parkban vették fel, mivel a heves esőzések sárossá tették a valódi Golden Gate Parkot.Szerző: Thibo84

Harve Bennett és Nicholas Meyer nem értett egyet Dr. Gillian Taylor sorsával. Bennett azt akarta, hogy a 23. századba menjen, míg Meyer azt, hogy a huszadik században maradjon.Szerző: Thibo84

Az Űrdokk belső makettje (tizenöt láb átmérőjű, kb. 5 méter) az előző film forgatásának végén megsemmisült, és a semmiből kellett újjáépíteniük.Szerző: Thibo84

A filmet a Star Trek (1966) 20. évfordulója alkalmából 1986-ban adták ki.Szerző: Thibo84

Leonard Nimoy-nak a film időnként kihívás volt, mivel energiáját és lelkesedését váltakoztatnia kellett a film rendezésében és egyidejűleg az érzelmileg tartózkodó Spock szerepében.Szerző: Thibo84

Az első Star Trek film, amelyet a Szovjetunióban levetített a Vadvilág Világszövetsége 1987-ben, hogy megünnepeljék az országban a bálnavadászat tilalmát. Leonard Nimoy és Harve Bennett, akik részt vettek a vetítésen, meg voltak lepődve, hogy a közönség reakciója hasonló volt az amerikai közönségéhez. Különösen pozitív reakciót váltott ki Dr. McCoy mondata: "A bürokratikus mentalitás az egyetlen állandó az univerzumban".Szerző: Thibo84

A bálnák neve (George és Gracie) tisztelgés volt George Burns és Gracie Allen úttörő vígjátékai előtt.Szerző: Thibo84