Advertisement

Straight story - Az igaz történet (1999)

The Straight Story

Dorkateo   2021. 11. 16.

Imádtam!

Hihetetlen vakmerőség David Lynchtől - és bejött neki. Bakker, elsőre észre se vettem, hogy ő rendezte... csak csodálkoztam, hogy lehet a semmiről ilyen jópofa filmet készíteni. Tüneményes a kisöreg.

ArpiHajdu és Réci   2018. 04. 22.

Nincs jogosítványod? Pattanj a fűnyíróra!

Amikor az ember meghallja, hogy egy David Lynch rendezte filmről van szó, azonnal valami szürreális és bizarr dolgokkal teletűzdelt alkotásra asszociál. Ezzel nincs is semmi baj, hiszen rendezői védjegyekről van szó. Ugyanakkor vannak azok az esetek,... teljes kritika»

rbernadett   2015. 12. 09.

Amennyire nem értem hogy egyes emberek miért adják pénzüket a zs kategóriás filmek megvalósítására, úgy azt sem értem, hogy miért lát valaki fantáziát egy ilyen lassú, egyszerű történet megvalósításában. De igazából nem is érdekel, mert én nagyon sze... több»

Gauss   2021. 08. 13.

Szép film értékes mondanivalóval. Nagyon jók a színészek, szép a zenéje is.

batukán   2015. 12. 30.

Szeretem azt, ha egy film nyújt valami maradandót, valami értékeset. Ezt kaptam ettől a filmtől. Nagyon szép és megható történet. Ha valaki ráhangolódik, nem fogja megbánni.

dps   2015. 05. 01.

Alvin Straight 73 éves özvegyember, aki beszédhibás lányával, Rose-zal éldegél az Iowa állambeli Laurens városkában. Afféle régimódi cowboy, saját értékrendje és erkölcsi kódexe szerint élő vadnyugati figura. Büszke és makacs, orvoshoz menni sem hajl... több»

Ballerz93   2015. 11. 04.

Kissé nosztalgikusan tekintek erre a filmre. Imádtam ezt a filmet és most is szeretem. Szerintem egy jó klasszikus film, ma is szívesen újranézem. Gratulálok a készítőknek, csak így tovább.

Játékfilmjei közül a Straight Story volt David Lynch első olyan alkotása, amelynek nem ő volt az írója.

Richard Farnsworth a forgatás alatt csípőműtétből lábadozott, emiatt a fűnyírón egy, csakis az ő számára készített ülést raktak, hogy minél kényelmesebb legyen számára a filmbéli utazás.

Az igazi Alvin Straight, s a filmben őt alakító Richard Farnsworth ugyanabban az évben (1920-ban) született.

A Rotten Tomatoes oldalán 96%-os értékelést kapott 89 kritika alapján.

Richard Farnsworth előtt a szerepet felajánlották John Hurtnek és Gregory Pecknek is.