Szalmakutyák

Szalmakutyák

Straw Dogs

David Sumner (James Marsden) Los Angelesi forgatókönyvíró és felesége (Kate Bosworth) délre, az asszonyka szülőfalujában költöznek új életet kezdeni. A kettejük közt fennálló feszültség azonban az új helyen csak tovább fokozódik, ráadásul a helyi lakosok egy csoportja – Alexander Skarsgård vezetésével – hamarosan igazi rémálommá változtatja az életüket.

Rendező: Rod Lurie
Író: Gordon Williams
Premier (HU): 2012.10.13.

Szalmakutyák  (1971)

2023.12.31 polgy

Nincs nő, nincs sírás

Frissebb, és nekem jobban tetszett, mint az 1971-es eredeti verzió, valamint szerintem jobban odafigyeltek arra, hogy összeillőbb pár legyen a két főszereplő. Értem ezalatt, hogy a pasi nem akkora nagy szerencsétlenség, és a nő kevésbé „laza erkölcsű”. Így szerintem összejött egy átlagos, nézhető film. Azért férfiszemmel nézve azt továbbra sem értem, hogy már az első „félrekacsintás” után miért nem dobta ki a csajt a fickó... mondjuk akkor a film max. 20 perces lett volna... :)

2017.05.05 mamiéstöti2

Méltó feldolgozása az eredetinek. Végig élveztem és remek tanulságot nyújthat, miként bosszulja meg magát a meggondolatlanság, amit a magányosság kreál.

2023.08.15 aliasteáscsésze

Végig feszült,sőt néhol idegesítő is. Fokozatosan adagolt a feszültséggel a végkifejlet keménnyé válik.

2016.12.13 Ronin

ha valaki nem ismeri az 1971-es eredetit, akkor még egy nézhető trillernek is tűnhet, de azzal összehasonlítva viszont elég gyenge, ahogy a trailer is olyan semmilyen volt