Szerelempatak

Szerelempatak

2024.02.11 Kinga Kecskeméti

Szerelem, szerelem...

Imádom ezeknek az idős embereknek a nyugalmát, a huncutságát és a humorát, az ízes népi kifejezéseiket. A gyönyörű tájak, a falusi élet, a kétkezi munka, a sparhelt pattogó melege letűnt gyerekkorom csodás emlékeit juttatja eszembe. Már többször is megnéztem ezt a filmet, s mindig jókat mosolygok rajta, de egyre inkább észreveszem a vidámság mögött a szomorúságot is. Azt hinnénk, hogy az idősek már bölcsek, tapasztaltak, de ők is ugyanúgy megküzdenek a társkeresés nehéz problémáival. Érdekes, hogy az intim dolgokról milyen nyíltan tudnak beszélni, ugyanakkor az asszonyok sokkal szabadszájúbbak, a férfiak inkább finoman fogalmaznak és visszafogottak. A kedvencem Márton bácsi, akinek igen nehéz sors jutott a felesége mellett, mégis teljes elfogadással, szeretettel beszél róla, hogy hogyan ápolta őt élete utolsó szakaszában, piros szamóca után kutatva az erdőben. Csodálom őt, ahogy felragyogó szemmel meséli, hogy vele álmodott, s még reggel is valósnak hitte, s boldogan mosolyog. Ma már talán nem is léteznek ilyen tiszta lelkű emberek, akik ennyire megbocsátóak, s a szívükben nincs harag, csak szeretet.

2020.08.26 qwer

Olyan ez a film, mint egy élő néprajzóra, falusi életképeket fon füzérré. Udvaron kapirgáló tyúkok, szekér elé befogott lovak, a ház előtt üldögélő és pletykáló nénikék kissé egyhangúnak tűnő jeleneteit láthatjuk Sós Ágnes dokumentumfilmjében, melybe... Több

2015.01.26 hackerjulcsi

Nagyon jó magyar dokumentumfilm, ami hűen ábrázolja az idősebb korosztály szerelmi életét. Sokat tanultam belőle, gimiben is megnéztük az osztállyal és bátran mondhatom, hogy mindenkinek elnyerte a tetszését.

2018.03.31 Zsceeeka

Nagyon hangulatos, bájos film, bár néhol az ember álla leesik a szókimondástól. De mégis hiánypótlónak érzem ezt a művet. A tájképek is gyönyörűek. Nekem nagyon tetszett.

2019.01.31 lauralaura

Mennyire mennyire jó!!!! Én mindig is akartam hallani a téma felől, mert nyilván hon- és népismeret órán nem beszéltünk róla. Nagyon jó ötlet volt!! Csodás és szívfacsaró is volt egyben.

2015.07.11 moony5972

Csodálatos alkotás persze ez csak az én véleményem azonban én azt kaptam, amit elvártam tőle. Egy igazán összetett és rendben lévő történetet kellően kiváló színészekkel. Egy szóval: szerettem.

2016.06.11 Mulds

Nekem ez a film erőltetettnek jött le. Persze lehet, bennem van a hiba, mert eleve sokat vártam tőle és így lehet ezért is nem azt kaptam. Egyáltalán nem jött be, viszont ha még nem láttad tégy vele egy próbát.

2015.05.07 bambula

Kicsit többet vártam tőle a trailer alapján, a falusi élet bemutatása ugyanolyan hangsúlyos volt, mint a szerelem mint téma. Nekem nem volt akkora meglepetés csirkét látni meg parasztházat de el tudom képzelni hogy van, akinek igen. De az idősek nagyon jó fejek voltak!

2015.03.30 kisgondor

Abszolút jó ötlet. Jó volt meghallgatni, hogy régen hogyan működtek ezek a dolgok. Mert erről senki nem beszél.

2015.02.22 Tüneményes

Annyira aranyos kis film. Akárkinek ajánlottam, utána mindenki mosolyogva beszélt róla. A szereplők is bár nagyon egyszerű emberek olyan bájjal beszélnek az életükről, hogy a néha szomorú eseményekre is jó érzéssel gondolunk. Mindenkinek ajánlom.

2015.02.12 Krisz86

Nagyon jó kis film sikerült ebből, igazán ötletes és külön büszke vagyok rá, hogy magyar alkotás. Néhány helyen nekem is kicsordult a könnyem.

2015.01.27 S.Nikolett

Meglepően jó, néhol szomorú, meglepő,vicces és tanulságos. Ajánlom mindenkinek!

2015.04.03 picibaba

Egy igazi valósághű film, nyugodt mindennapi élet nincs rohanás. Nagyon szép magyar film, szerintem kevesebben ismerik, mint megérdemelné.

2015.01.27 vaanda

szuper, tanulságos, érzelmes, kacagtató néhol, nekem tetszett