Szerelempatak

Sós Ágnes Szerelempatak című rendezése, egy sajátos hangvételű dokumentumfilm a szerelemről és a vágyakozásról, amely a romániai vidéken egy magyar ajkú falucskában készült, és szereplői felett már jócskán elszállt az idő. A mélyen érzelmes, helyenként sokkoló és szabadszájú alkotás a 80 év feletti, javíthatatlan romantikus Feri szerelmi kalandjait követi nyomon a falubéli asszonyokkal, akik legintimebb gondolataikat és álmaikat fedik fel a kamerának. A Szerelempatak mulatságos, meglepő és szívmelengető; azt mutatja be, hogy egy letűnt kor szerelmi játékai és románcai miként virágzanak még ma is egy távoli vidéki faluban.

Rendező: Ágnes Sós
Forgatókönyvíró: Thomas Ernst, Ágnes Sós
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2014.02.13.

2024.02.11 Kinga Kecskeméti

Szerelem, szerelem...

Imádom ezeknek az idős embereknek a nyugalmát, a huncutságát és a humorát, az ízes népi kifejezéseiket. A gyönyörű tájak, a falusi élet, a kétkezi munka, a sparhelt pattogó melege letűnt gyerekkorom csodás emlékeit juttatja eszembe. Már többször is megnéztem ezt a filmet, s mindig jókat mosolygok rajta, de egyre inkább észreveszem a vidámság mögött a szomorúságot is. Azt hinnénk, hogy az idősek már bölcsek, tapasztaltak, de ők is ugyanúgy megküzdenek a társkeresés nehéz problémáival. Érdekes, hogy az intim dolgokról milyen nyíltan tudnak beszélni, ugyanakkor az asszonyok sokkal szabadszájúbbak, a férfiak inkább finoman fogalmaznak és visszafogottak. A kedvencem Márton bácsi, akinek igen nehéz sors jutott a felesége mellett, mégis teljes elfogadással, szeretettel beszél róla, hogy hogyan ápolta őt élete utolsó szakaszában, piros szamóca után kutatva az erdőben. Csodálom őt, ahogy felragyogó szemmel meséli, hogy vele álmodott, s még reggel is valósnak hitte, s boldogan mosolyog. Ma már talán nem is léteznek ilyen tiszta lelkű emberek, akik ennyire megbocsátóak, s a szívükben nincs harag, csak szeretet.

2020.08.26 qwer

Olyan ez a film, mint egy élő néprajzóra, falusi életképeket fon füzérré. Udvaron kapirgáló tyúkok, szekér elé befogott lovak, a ház előtt üldögélő és pletykáló nénikék kissé egyhangúnak tűnő jeleneteit láthatjuk Sós Ágnes dokumentumfilmjében, melybe... Több

2015.01.26 hackerjulcsi

Nagyon jó magyar dokumentumfilm, ami hűen ábrázolja az idősebb korosztály szerelmi életét. Sokat tanultam belőle, gimiben is megnéztük az osztállyal és bátran mondhatom, hogy mindenkinek elnyerte a tetszését.

2018.03.31 Zsceeeka

Nagyon hangulatos, bájos film, bár néhol az ember álla leesik a szókimondástól. De mégis hiánypótlónak érzem ezt a művet. A tájképek is gyönyörűek. Nekem nagyon tetszett.

2019.01.31 lauralaura

Mennyire mennyire jó!!!! Én mindig is akartam hallani a téma felől, mert nyilván hon- és népismeret órán nem beszéltünk róla. Nagyon jó ötlet volt!! Csodás és szívfacsaró is volt egyben.