Taxi Teherán

Taxi Teherán

Taxi

Jafar Panahi Arany Medve-díjas alkotásában egy taxi sofőrjeként járja Teherán utcáit, hogy átfogó képet alkosson az iráni társadalomról.

(hp)

Rendező: Jafar Panahi
Forgatókönyvíró: Jafar Panahi
Szereplők: Jafar Panahi
Ország: Irán
Premier (HU): 2015.07.16.
Jafar Panahi

2017.05.06 zoltyah

Egész jó kis film volt, de On The Spot korábban sokkal jobban megcsinálta. Taxi Teherán véleményem szerint kicsit túl lett értékelve, nálam 6/10. Ha home filmről beszélünk, és nem dok. akkor mérföldekkel jobb Jim Jarmusch klasszis filmje cím szerint Éjszaka A Földön.

2017.02.14 ANdraS

Húha, ez egy nagyon, de nagyon jó fiktív "élő kamerás" film. Nagyon ügyesen bele van préselve egy kis társadalmi, illetve politikai kritika, de úgy, ahogy csak Panahi tudja. A legszimpatikusabb az egész filmen maga a rendező, aki játsza a főszerepet ... Több

2016.07.12 pepmed

Ez egy igazán erős, eredeti és sokat mondó film, még Panahi korábbi alkotásaihoz képest is. Elég erős és képest fest az ország helyzetéről. Persze az egy másik kultúra, de ettől függetlenül higgyétek el, nekünk, magyaroknak is tud mit tanítani és mondani. Nálam 5/5

(2015. 07. 27.)
Rendezői önéletrajzom
Megannyi önreflexív utalással tarkítva félig dokumentumfilmes, félig talált felvételes eszközökkel Jafar Panahi a Taxi Teheránban finoman felvázolja az iráni művészek állami meghurcoltatását. Bájjal és humorral pedig mindez élvezetes, még ha a laikusok számára nem is teljes mértékben. Több

(2015. 08. 04.)
A cenzúra cenzúrája
Az újhullámos iráni rendező 1995-ben az Arany kamerát vihette haza Cannes-ból. Miután számos konfliktusa akadt a kormánnyal, 2010-ben letartóztatták, vallatták, bebörtönözték és 20 évre eltiltották a filmezéstől. Azóta ez a harmadik filmje. Berlinben Arany Medvét és FIPRESCI-díjat nyert, melyet az unokahúga vett át, aki maga is szereplője a Taxi Te... Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 05. 04.)
Taxi
Amikor meghallottam, hogy ez a film zsebelte be az Arany Medvét, egészen biztos voltam benne, hogy Jafar Panahi abszolút politikai díjazottként nyerte ezt az elismerést. Több