Démoni fény

Démoni fény

Prey for the Devil
Linda31

A mindössze 25 éves Ann nővér szent meggyőződéssel végzi hivatását, a nő ugyanis hisz abban, hogy ő maga ördögűzőként tehet a legtöbbet mások üdvéért.

Ez azonban ellentmond rendjének szabályzatainak, amely kimondja, hogy nővér nem végezhet ördögűzést, a nő azonban rövidesen mentorra… Több

Rendező: Daniel Stamm
Premier (HU): 2022.10.27.

KULCSSZAVAK

2023.08.04 Kitti401675

Számomra telitalálat.

Szeretem a démoni megszállásról készült filmeket, de nem mindegyik fog meg. Ez a film viszont adta azt az érzést, amit szeretek ebben a műfajágban. Számomra végig annyira nyomasztó volt a hangulata, olyan volt, mintha végig ott figyelt volna a démon, minden sötét sarokban lesben állva a szereplőkre. Jól mutatta meg a film a démoni jelenlét igazi, sötét arcát, a végtelen rettegést magával hozó érzést. A főszereplő motivációja is remek, a módszer pedig, hogy elsőként magunkban kell küzdeni a démonnal, így külső, illetve belső ellenállásba is ütközik, tehát elveszíti a teljes kontrollt, szerintem zseniális nézőpont lett. Érdemes megnézni, ha kedveled az ilyen típusú filmeket. (A véleményem teljesen egyéni, tehát ha neked, aki ezt olvasod, ettől eltérő, az természetes dolog. Nem azért, mert így kell legyen mindenkivel, szóval csak egy vélemény a sok közül.)

2023.06.02 Kóborló

a nap véleménye

Ördögűző tanítványok

Általában az adott év utolsó heteiben mindig készítek magamnak egy kis összeállítás azon horrorfilmekről, amelyek valamilyen okból kifolyólag felkeltették a kíváncsiságomat, és már csak a következő évben kerülnek majd bemutatásra. A Daniel Stamm rend... Teljes kritika

2023.07.26 Jocpappa

Van az a South Park rész, amikor Zürichben van egy kakaintézet, ahol kurikban mérik, mekkorát szart Randy. Ez is ugyanaz, csak itt ördögűző iskolái vannak az egyháznak, ahol teljesen természetes, hogy a démonizáltak pókként szaladgálnak a falon, és l... Több

2022.10.27 stif

Egyszer érdemes megnézni, már aki egyáltalán szereti ezt a műfajt, de sajnos eléggé felejtősre sikerült az egész.

2022.11.20 Caravaggio1978

Nekem tetszett.

Végre nem a klasszikus sémát követi teljesen, nekem abszolút tetszett, ezért mentem el a moziba, pont ezért az élményért. A főhős szemeiért már megérte. :) Igazándiból nem tudok olyan filmet mutatni ebben a kategóriában, amit ne pontoznának le, de melyik a max. csillagos?

A film 79 745 560 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 42 577 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet a torontói After Dark filmfesztiválon mutatták be, 2022. október 19-én.Szerző: Kóborló

A film legtöbb felvételét 2020 nyarán, a bulgáriai Szófiában vették fel.Szerző: Kóborló

A forgatás megkezdése előtt még James Hawes volt a kiválasztott személy a rendezői munkára, de végül a forgatás már Daniel Stamm-mal indult el.Szerző: Kóborló

A forgatás megkezdése előtt még a The Devil's Light címet szánták a filmnek.Szerző: Kóborló