Mosolyogj

Master

Kal Penn
Caitlin Stasey
Kyle Gallner

Miután tanúja volt egy bizarr, traumatizáló esetnek, amely egy betegével történt, Dr. Rose Cotter olyan ijesztő dolgokat tapasztal, amelyekre nem tud magyarázatot adni. Rose-nak a túlélés reményében szembe kell néznie nyugtalanító múltjával, hogy elmenekülhessen a szörnyű új valóság elől.

Parker… Több

Rendező: Parker Finn
Forgatókönyvíró: Parker Finn
Premier (HU): 2022.09.29. | SkyShowtime (2023.02.14.) | Netflix (2024.03.22.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

Mosolyogj 2  (2024)

2024.02.09 SzimikeésBéci

Nahát, ez horror? Rém gyenge film, abszolút végig untuk az egészet. A történet, az effektek, de még a színészi alakítások is kritikán alulira sikeredtek.

2022.10.02 HE7EDIK

Van benne három ötletesebb rész, abból kettő szerepel az előzetesben. Azt hiszem, ezzel el is mondtam mindent.

2022.10.29 Master

Néhol izglamas, de többnyire gyengécske horror a Mosolyogj

Vártam erre a filmre, de igazából csalódtam benne. A téma jó lenne - nekem kicsit a Valami követ és az 1998-as Letaszítva keveréke -, ám a kivitelezés szegényes. Néhol tényleg tud ijesztő lenni, de nagyon sok a logikátlanság is benne. A főszereplő, Sosie Bacon (Kevin Bacon lánya) jól játszik, csak épp ez nem menti meg a filmet. A vége pedig teljesen átmegy gagyiba, sajnos. Parker Finn mégis nagyot startolt ezzel a sztorival, hiszen az ismeretlenségből emelkedett ki, a film fogatókönyvének megírásával és az első rendezésével. Értékelés: 45-50%. Nem több.

2022.11.24 BRANTON

Nincs ebben semmi vicces!

Parker Finn, elolvastam a nevét egyszer. Parker Finn, elolvastam a nevét még egyszer, de nem mondott semmit számomra. Utánanézve rádöbbentem, hogy elsőfilmes rendező. Mondjuk annyira nem volt egy döbbenetes pillanat, hiszen a Mosolyogj trailerét látv... Teljes kritika

2023.07.26 Harper

Izgalmas, de nem túl átgondolt

Nagy felhajtás és komoly hírverés előzte meg Parker Finn 2022-es horrorfilmjét, mely a Mosolyogj címet kapta. Még tavaly októberben láttam a moziban, aztán most a napokban újra megnéztem. A véleményem nem sokat változott: izgalmas, de az alapsztori azért elég gagyi. A központi karakter Rose Cotter (Sosie Bacon) pszichiáter, aki egy szép napon sokkoló dolgot tapasztal egy páciensénél: mosolyogva öli meg magát. Kiderül: itt egy láncolatról van szó, az áldozatok egymás szemébe néznek, így mindig továbbterjed az őrület. Mivel ő is bekapcsolódik az egészbe, négy napja lesz megszakítania a sort. Nem volna ez annyira rossz sztori, de nagyon szürreális és gagyi irányba viszik el kb. a film közepétől (amit nem árulok el, mert az már spoiler lenne), de elrontja a filmet. A horrorjelenetek nem rosszak, viszont akad véres is köztük, így a hard horror kedvelőknek is csurran-cseppen valami. Mondjuk nem sok. Értékelésem közepes, mert horror mércével nézve gyengécske, látványban, sztoriban meg még gyengébb. Max 50-55%.

A film 284 594 919 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 162 341 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A stúdió úgynevezett vírus-marketing cégeket alkalmazott a film bemutatása előtt, kosárlabda és amerikai foci mérkőzéseken, különböző statisztákat küldtek ki, széles mosolyt festve az arcukra. Szerző: Kóborló

A film rendezőjének, Parker Finn-nek mind a 2020-as Laura Hasn't Slept című rövidfilmjében, mind ebben a filmjében is szerepelt Caitlin Stasey színésznő.Szerző: Kóborló

Sok filmkritikus megemlítette, hogy valószínűleg a rendezőre nagy hatással lehetett a 2014-es It Follows című film, de ezt végül a rendező, Parker Finn nem ismerte el.Szerző: Kóborló

A film eredeti címe Something's Wrong With Rose lett volna, de közvetlenül a bemutatása előtt átkeresztelték Smile-ra.Szerző: Kóborló

(2023. 05. 12.)
Hé, Felelsz vagy mersz, így kell egy ijesztő mosolyt csinálni! Több