Mosolyogj

Smile

A film 284 594 919 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 162 341 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A stúdió úgynevezett vírus-marketing cégeket alkalmazott a film bemutatása előtt, kosárlabda és amerikai foci mérkőzéseken, különböző statisztákat küldtek ki, széles mosolyt festve az arcukra. Szerző: Kóborló

A film rendezőjének, Parker Finn-nek mind a 2020-as Laura Hasn't Slept című rövidfilmjében, mind ebben a filmjében is szerepelt Caitlin Stasey színésznő.Szerző: Kóborló

Sok filmkritikus megemlítette, hogy valószínűleg a rendezőre nagy hatással lehetett a 2014-es It Follows című film, de ezt végül a rendező, Parker Finn nem ismerte el.Szerző: Kóborló

A film eredeti címe Something's Wrong With Rose lett volna, de közvetlenül a bemutatása előtt átkeresztelték Smile-ra.Szerző: Kóborló

A filmet a forgalmazója, a Paramount stúdió eredetileg a saját streamingjén szerette volna bemutatni, de a tesztközönségnek annyira tetszett, hogy végül mégis a mozikba küldték.Szerző: Kóborló

A film alapját Parker Finn 2020-as Laura Hasn't Slept című rövidfilmje adja. Szerző: Master

A film főszereplője Sosie Bacon, aki Kevin Bacon lánya. Szerző: indingo

Az elátkozott "mosolygó emberek" világos, pasztellszíneket viselnek, míg Rose sötét, kontrasztos színeket, ami a boldogság és a szomorúság közötti különbséget mutatja.Szerző: csd

A filmből egy 30 másodperces teaser jelent meg rejtélyes módon a Top Gun Maverick és a Crimes of the Future vetítései alatt. Az említett teaser csak a mozikban volt látható.Szerző: csd

Parker Finn első nagyjátékfilmes rendezése.Szerző: csd