NA

Anger Zsolt
Nagy András
Hellebrandt Gábor
Hais Fruzsina

A Post Mortemet beválogatták az A-kategóriás Varsói Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjába.

A Post Mortem a rendező, Bergendy Péter pályafutásának első horrorja.

A Post Mortem rendezője, Bergendy Péter és a forgatókönyvíró Hellebrandt Gábor korábban olyan filmeken dolgozott együtt, mint az Állítsátok meg Terézanyut! (2004), A vizsga (2011) vagy a Trezor (2018).

A Post Mortem büdzséje 866 millió forint volt, ebből 600 milliót a Nemzeti Filmalap állt.

A film operatőre a Kovács László-Zsigmond Vilmos Magyar Operatőri Díjas Nagy András.

A Post Mortem forgatása 2018. november 27-én kezdődött. A munkálatok 41 napot vettek igénybe, ebből 28 napon keresztül a Szentendrei Skanzenben forgatott a stáb. További forgatási helyszínek: a Stúdió4 műtermei, a Mafilm fóti telepe, Budaörs, Pilisszentiván, Sóskút, az aszódi Podmaniczky-kastély és Tárnok.

A film világpremierjére a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon volt

A film a Nemzeti Filmintézet támogatásával készült.

A Post Mortem az első magyar horrorfilm.

A film első előzetesét 2020. október 7-én hozta nyilvánosságra Post Mortem forgalmazója, az Intercom.