Post Mortem (2021)

Post Mortem

Lizike   2021. 05. 14.

Nekem nagyon tetszett. Számomra végig izgalmas volt, és bár láttam rengeteg horrort, mégis volt néhány olyan jelenet benne, ami elég ijesztőre sikeredett. A helyszín pedig zseniális.

Eastern79   2021. 04. 04.

Szellemekkel suttogó

Nagyon kíváncsi voltam Bergendy Péter filmjére, és hát csalódtam is meg nem is. Nagyon szeretem a hazai alkotásokat, különösen az utóbbi évek filmtermésében találni gyöngyszemeket, és bár a Post Mortem egyáltalán nem rossz film, azért találni benne n... teljes kritika»

Crystaldeer   2021. 02. 19.

Kiemelkedő magyar alkotás

Akkor hadd legyek én az első, aki zseniálisnak találta ezt a filmet, mint magyar thrillert a korábbi magyar, hasonló kategóriás filmekhez képest. Horrornak nem nevezném; ugyan van két benne egy-két jelenet, ami egész horrorisztikusra sikeredett, péld... teljes kritika»

Di Canio   2021. 01. 28.

Valami új horrort keresgéltem, amikor ráakadtam erre a filmre. Kíváncsi voltam, milyen lehet egy magyar horrorfilm. A helyszín végig ugyanaz, így ez nagyon unalmas tud lenni, a történet még csak-csak elmenne, a jelmezek és a látvány nem rossz, de, ho... több»

tjunior   2021. 01. 24.

Komolyan, a végén már azon se lepődtem volna meg, ha beállít az élien. Van ebben a filmbe minden, lángolva szaladgáló halottak, levitál a fél falu, elsötétedik az ég, besüllyed a ház a földbe, ömlik a víz. Sajna, csak a mire meg a miértre nem kap választ a néző.

Reviczky Gábor
Anger Zsolt
Nagy András
Hellebrandt Gábor
Hais Fruzsina

A film a 41. Fantasporto Filmfesztiválon elnyerte a legjobb forgatókönyv és a legjobb rendezés díját.

Bergendy Péter horrorfilmje, a Post Mortem a kísértetfilm műfaj kitűnő újragondolásáért és a spanyolnátha járvány idejének tökéletes megidézéséért különdíjat, továbbá a nagy presztízsű Méliés zsűri elismerő oklevelét is elnyerte a 20. Trieste Science+Fiction filmfesztiválon.

A film a San Sebastian Horror and Fantasy Festival, az olasz Trieste Science+Fiction Festival, valamint a Málaga International Week of Fantastic Cinema versenyprogramjába is bekerült.

A Post Mortemet beválogatták az A-kategóriás Varsói Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjába.

A Post Mortem a rendező, Bergendy Péter pályafutásának első horrorja.

A Post Mortem rendezője, Bergendy Péter és a forgatókönyvíró Hellebrandt Gábor korábban olyan filmeken dolgozott együtt, mint az Állítsátok meg Terézanyut! (2004), A vizsga (2011) vagy a Trezor (2018).

A Post Mortem büdzséje 866 millió forint volt, ebből 600 milliót a Nemzeti Filmalap állt.

A film operatőre a Kovács László-Zsigmond Vilmos Magyar Operatőri Díjas Nagy András.

A Post Mortem forgatása 2018. november 27-én kezdődött. A munkálatok 41 napot vettek igénybe, ebből 28 napon keresztül a Szentendrei Skanzenben forgatott a stáb. További forgatási helyszínek: a Stúdió4 műtermei, a Mafilm fóti telepe, Budaörs, Pilisszentiván, Sóskút, az aszódi Podmaniczky-kastély és Tárnok.

A film világpremierjére a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon volt