Hideg csontok

JRD
Richard Roxburgh
Colin McFarlane
Richard Roxburgh

Amy (Calista Flockhart) az új éjszakás nővér megdöbben a rettegő gyerekek láttán, akik azt állítják, hogy egy kísértet bolyong éjszakánként a bezárni készülő ódon gyermekkórházban. A költözés során a lény jelenléte egyre nyilvánvalóbbá és agresszívebbé válik. Amy a titok végére akar járni, ám ahhoz, hogy megvédje a gyerekeket, Amynek szembe kell néznie az igazsággal, amely sokkal sötétebb, és jóval veszélyesebb, mint azt bárki gondolná.

Forgatókönyvíró: Jaume Balagueró, Jordi Galceran
Ország: Egyesült Királyság, Spanyolország
Premier (HU): 2005.12.08.

2023.12.11 Di Canio

Nem mondanám horrornak ezt a filmet, inkább egy közepes thriller. Kórház, gyerekek, rejtélyes kísértet. Szerintem nem sok ijesztő van benne, a hangulata hűvösebb csak. Eléggé unatkoztam, de kíváncsi voltam a végére, nem volt az se nagy szám, inkább vicces a „robot” nő, mint félelmetes. Egyszer éppen nézhető.

Calista Flockhart zseniálisan hozza ebben a sötét,komor misztikus horrorban a rá osztott karaktert.Nagyon erős,és felkavaró képsorok,és rejtett ideg örlő feszültség vibrál a képsorokban.Szinte átérezhető nekünk is a fájdalom,és odaszegez a képernyő elé.Megtekintése kötelező.

2022.05.09 JRD

Egy ideig nem nagyon akartam megnézni ezt a filmet, ugyanis Flockhart számomra a tipikus, semmilyen színésznő. Aztán egy újabb álmatlan éjszaka meghozta a kedvemet. És nem bántam meg. Jó horror, szívszorító háttérrel. Flockhart alakítása sem volt ros... Több

2017.02.05 hszpp

Kifejezetten tetszett,s ijesztőnek talaltam. Pedig manapság nem sok jo horrort készítenek,főleg olyat,ami anélkül is megijeszt,hogy ne szerepelne benne 600liter ver...

2019.02.05 Owotonor

Nagy atmoszférája van a filmnek ami a spanyol egyidéségének köszönhető, a csonttörős részek nagyon letaglozóak mivel gyerekek sérülnek, elég ijesztő tud lenni a film, a vége pedig felkavaróan hat.

A filmet a mozik 2005. október 14-én tűzték műsorukra Spanyolországban.Szerző: Archívum

Jaume Balaguero azután találta ki a film történetét, hogy látott egy 20. század eleji képet egy fiatal lányról, aki tökéletlen csontképzésben (osteogenesis imperfecta) szenvedett.Szerző: dulkap