Post Mortem

Post Mortem

Vox.hu

Értékelés: 4.5/10
Részleteiben rengeteg potenciált mutat a Post Mortem, és remélhetőleg nemsokára kapunk egy olyan filmet, ami él is majd velük. Több

Creepyshake.com

Értékelés: 5.1/10
A külcsín hiába van nagyon rendben, ha üres belül az egész. Pedig tényleg megérdemelnénk, hogy legyenek magyar horrorok, de a Post Mortemnél azért több járna a hazai creepy műfajok szerelmeseinek. Bízom benne, hogy ez csak a kezdeti megbicsaklás és Bergendy Péter volt az, akinek az a hálátlan feladat jutott, hogy ki kellett nyitnia ezt az ajtót, hogy aztán vagy ő vagy mások végre bemenjenek rajta és jó horrorokat csináljanak nekünk. Több

Revizoronline.com

Horror helyett kísértetinvázió
Bergendy alkotásában tehát hiába rejlik potenciál, az kihasználatlan marad, a vázolt problémák miatt pedig a végeredmény horrorfilmként sem képes megállni a helyét. Több

Cinegore.net
2021/11/01

A két szempontot kombinálva nálam ez egy nagyon erős 8/10-et ért, melytől függetlenül szeretnék kérni mindenkit, aki szereti a horrort, szeretne még magyar horrort és szeretné támogatni ezt az irányt a hazai filmkészítésen belül, hogy pláne így Halloween környékén vegyen rá egy jegyet. Több

jerrycomovie
2021/11/02

Értékelés: 7.5/10
Megtekintés: Habár, már egy ideje elhiszem, hogy a magyar film igenis minőségi is tud lenni, még mindig vannak zsánerek, amikben nem hiszek, ha hazai földön forognak. Ilyen a sci-fi, a western és a horror is. A "Post Mortem" azonban bármelyik független külföldi horrorfilmmel felveszi a verseny. Ezt bátran jelentem ki. Több

Artsomnia
2021/11/05

Who you gonna call?
Éreztem a főszereplők éteri kapcsolatának fontosságát. Ahogy azt is, hogy Bergendy végső purgatóriumában mennyi szépség, mennyi báj van. Az odáig vezető út kicsit rögös, kicsit túl kanyargós és talán nem is tudunk meg mindent, amit szeretnénk, de az első magyar horror mindenképp megérdemli a nagyvásznat. Több

Kortárs Online
2021/11/07

A holtak nem halnak meg
Az alapötlet remek, és a látványvilág, az atmoszféra is működik, viszont a készítők nem tudtak vagy nem is próbáltak hozzátenni a kísértethorror zsáneréhez azon túl, hogy népies magyar környezetbe helyezik a történetet. Több

Art7.hu
2021/11/07

Kis magyar hullagyalázat
A filozófiai sík helyett a film alkotói megfosztották a misztikus rémtörténetet az emberi természet szülte helyzetektől, és mesterséges „mozidialógusokkal” töltötték föl. A várva-várt Post Mortem végeredménye: agyonhasznált műfaji jegyek tartalom nélkül, test élet nélkül, keret kép nélkül. Több

KULTer.hu
2021/11/13

Kísérteteket fényképezni
A horror rajongójaként nagyon vártam Bergendy Péter filmjét, a Post Mortemet, hiszen számos olyan motívumot harangozott be a trailer, amely garantálta az izgalmas mozit: az első világháború és az azt követő spanyolnátha-járvány történeti kontextusa, a század eleji spiritizmus hangulatának felidézése vagy a post mortem fotográfia szerepeltetése. Spoileres elemzés következik! Több

Dunszt.sk
2021/12/30

Nyugati szellemek magyar skanzenben
Egyrészt, hogy a Post Mortem hozzájárul a horror műfaj térnyeréséhez a magyar filmgyártásban, másrészt, hogy a majdani kísérletek képesek lesznek meghaladni az alapvető hollywoodias közhelyeket és felvillantani egy valódi műfaji hagyomány lehetőségét. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!