Ásatás

Carey Mulligan
Lily James
Carey Mulligan
Ralph Fiennes

A második világháború immáron elkerülhetetlennek látszik. 1938-ban egy gazdag özvegy (a páratlan Carey Mulligan) egy amatőr régészt (Ralp Fiennes) bíz meg azzal, hogy ássa fel a birtokának sírjait. Az özvegy és a férfi szenzációs felfedezés tesznek. A Netflix legújabb sikervárományos… Több

Rendező: Simon Stone
Író: John Preston
Forgatókönyvíró: Moira Buffini
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2021.01.29. | Netflix (2021.01.29.)

2021.10.23 Képkockák

A történelmi pontatlanságokkal együtt is érdekes filmnek mondható, de jó szívvel csak a történelem szerelmeseinek ajánlanám. Amennyiben tetszett a Kódjátszma, ezt is érdekesnek fogod találni.

2021.01.29 Kiss

Meggyőző és nagyon hangulatos dráma, ami kisujjból repít el bennünket a második világháború kemény korszakába, mégis tele van reménnyel és csupa fantasztikus alakítással.

2021.01.30 Detto

Nagyon szépen fényképezett, nagy kérdéseket feszegető, igazi blockbuster dráma kiváló főszereplőkkel és profi háttérstábbal, hogy minden a helyén legyen. Biztos jól élmény volt a forgatás, mert igazi jutalomjátéknak tűnik az egész.

2021.04.01 violet_hope11

Tipikus művészfilm. Nem mondanám kifejezetten rossznak vagy nézhetetlennek, de rettenetesen vontatott (pedig szeretem a történelmi filmeket), és semmi nyomot nem hagyott bennem. A színészek alakítása miatt egyszer talán megéri megnézni.

2021.01.31 WaldyxMan

Egyszerűen és manírok nélkül elmesélt történet, ami a régészet iránt érdeklődőknek kifejezett csemege, egyébként pedig egy remek háborús dráma háború nélkül.

Eredetileg Nicole Kidman kapta volna Mrs. Pretty szerepét, de nem tudta időben egyeztetni egyéb munkáival.Szerző: Képkockák

Rory Lomax karaktere kitalált, a valódi fotósok az ásatáson Mercie Lack és Barbara Wagstaff voltak.Szerző: Képkockák

Bár a filmben Carey Mulligan 34 éves, a valódi Edith Pretty 56 éves volt az ásatások kezdetekor, 1939-ben.Szerző: Képkockák

A valódi Basil Brown heti 30 shillinget kapott Mrs. Prettytől.Szerző: Képkockák

Edith Pretty szerepe kapcsán Cate Blanchett neve is felmerült még 2013-ban.Szerző: csd

(2021. 02. 04.)
Mélabús óda a háború előttről
Az Ásatás szép, érzelmes, jó értelemben nosztalgikus filmélmény, ami a maga mélabújával és pátoszával igencsak elüt a mostanság készülő filmek többségétől. Carey Mulligan és Ralph Fiennes alakítása pedig mindenképpen érdemessé teszi a figyelmünkre Stone alkotását. Több

(2022. 02. 17.)
Minden idők egyik legnagyobb angolszász kincsleletéről, a szenzációs Sutton Hoo-i ásatásról szól Simon Stone új filmje. A Netflixen bemutatott Ásatás valóságon alapuló eseményeit Carey Mulligan és Ralph Fiennes jó eséllyel díjnyertes alakításain keresztül élhetjük át. Több

(2021. 02. 11.)
Szerelmeslevél a régészethez
Van valami időtálló abban, amit a film mesél, ami, a rendezőt idézve, még a mostani pandémiás helyzetre is ugyanúgy érvényes: „A múlt tanításainak keresése közben ráébrednek a jelen halandóságának bizonyosságára”. Több
Az ifjú fáraó
2015