Ásatás (2021)

Carey Mulligan
Lily James
Carey Mulligan
Ralph Fiennes

Képkockák   2021. 10. 23.

A történelmi pontatlanságokkal együtt is érdekes filmnek mondható, de jó szívvel csak a történelem szerelmeseinek ajánlanám. Amennyiben tetszett a Kódjátszma, ezt is érdekesnek fogod találni.

Kiss   2021. 01. 29.

Meggyőző és nagyon hangulatos dráma, ami kisujjból repít el bennünket a második világháború kemény korszakába, mégis tele van reménnyel és csupa fantasztikus alakítással.

Detto   2021. 01. 30.

Nagyon szépen fényképezett, nagy kérdéseket feszegető, igazi blockbuster dráma kiváló főszereplőkkel és profi háttérstábbal, hogy minden a helyén legyen. Biztos jól élmény volt a forgatás, mert igazi jutalomjátéknak tűnik az egész.

violet_hope11   2021. 04. 01.

Tipikus művészfilm. Nem mondanám kifejezetten rossznak vagy nézhetetlennek, de rettenetesen vontatott (pedig szeretem a történelmi filmeket), és semmi nyomot nem hagyott bennem. A színészek alakítása miatt egyszer talán megéri megnézni.

WaldyxMan   2021. 01. 31.

Egyszerűen és manírok nélkül elmesélt történet, ami a régészet iránt érdeklődőknek kifejezett csemege, egyébként pedig egy remek háborús dráma háború nélkül.

Eredetileg Nicole Kidman kapta volna Mrs. Pretty szerepét, de nem tudta időben egyeztetni egyéb munkáival.

(Képkockák )

Rory Lomax karaktere kitalált, a valódi fotósok az ásatáson Mercie Lack és Barbara Wagstaff voltak.

(Képkockák )

Bár a filmben Carey Mulligan 34 éves, a valódi Edith Pretty 56 éves volt az ásatások kezdetekor, 1939-ben.

(Képkockák )

A valódi Basil Brown heti 30 shillinget kapott Mrs. Prettytől.

(Képkockák )

Edith Pretty szerepe kapcsán Cate Blanchett neve is felmerült még 2013-ban.

(csd)

Az Ásatás szép, érzelmes, jó értelemben nosztalgikus filmélmény, ami a maga mélabújával és pátoszával igencsak elüt a mostanság készülő filmek többségétől. Carey Mulligan és Ralph Fiennes alakítása pedig mindenképpen érdemessé teszi a figyelmünkre Stone alkotását. több»

Minden idők egyik legnagyobb angolszász kincsleletéről, a szenzációs Sutton Hoo-i ásatásról szól Simon Stone új filmje. A Netflixen bemutatott Ásatás valóságon alapuló eseményeit Carey Mulligan és Ralph Fiennes jó eséllyel díjnyertes alakításain keresztül élhetjük át. több»

Van valami időtálló abban, amit a film mesél, ami, a rendezőt idézve, még a mostani pandémiás helyzetre is ugyanúgy érvényes: „A múlt tanításainak keresése közben ráébrednek a jelen halandóságának bizonyosságára”. több»