Felkavart víz

Felkavart víz

The Drowning Pool

Egy déli kisvárosban megzsarolnak egy fiatal nőt, aki segítségül hívja egy ismerősét. A titokzatos idegen pedig nem más, mint egy profi nagyvárosi magánnyomozó.

(mamiéstöti2)

Premier (HU): 1978.08.10.
Paul Newman

2021.04.06 googk

Egy nagyon intelligens thriller, kevés akcióval és decens feszültséggel. Mindenképpen ajánlom.

2018.08.13 Berto49

a nap véleménye

Ross Macdonald kitalált magánkopója, Lew Archer, aki kollégájához, Philip Marlowe-hoz hasonlóan gyakran kerül szorult helyzetbe, végül megtalálta a szövevényes ügy mozgatórugóját, kiderítette az igazságot. Mintha Paul Newman-re öntötték volna Lew sze... Több

A magyar gyökerekkel is rendelkező teljes születési nevén Paul Leonard Newman ebben a filmben már másodszor öltötte magára a magánnyomozó alakját. Első alkalommal 1966-ban, Jack Smight rendezésében a „Harper – Célpontban” című filmben, amelyben nem tudni miért átnevezték Harper-re, de ugyancsak Ross Macdonald regényének adaptációja. Szerző: Berto49

Ross Macdonald "The drowning pool", magyar fordításban "Fulladásos halál" (1999) című detektívregénye alapján. A szerző leggyakrabban használt írói álneve, valódi neve: Kenneth Millar (1915-1983). Legismertebb munkái a Lew Archer-regények.Szerző: Berto49