A völgylakó

A völgylakó

The Earthling
Videók

A világutazó Patrick Foley (William Holden) halálos beteg, ezért úgy dönt visszautazik szülőföldjére, hogy az Ausztrália belsejében lévő völgyben haljon meg, ahol szülei felnevelték. Ezzel egy időben a 10 éves Shawn Daley (Ricky Schroder) magára marad az ausztrál… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier: 1980.07.24.

2018.12.06 JcWh

William Holden hattyúdala

Ez egy nagyon megható és értékes film, amelyben William Holden élete utolsó "nagy" alakítását hozza. Ricky Schroder tíz éves kora ellenére rendkívül jól játszik és nagyon jó a kémia közte és Holden között. A film zenei betétdala csodálatos, ami még tovább fokozza a történet drámaiságát. Jelenleg magyar szinkronnal nem találtam meg a filmet, de készítettem magyar feliratot az angol szinkronos változathoz, ami elérhető a netről.

Ez volt William Holden utolsó előtti filmje. A színész másfél évvel a film bemutatása után, Santa Monica-i otthonában hunyt el.Szerző: JcWh

Peter Collinson és Ricky Schroder egy jelenet forgatásának módja miatt éles vitába keveredett, amit végül William Holden oldott meg. Holden azt javasolta a rendezőnek, hogy forgassák le a jelenetet Schroder elképzelése szerint is, majd később eldöntik, melyik kerüljön a filmbe. Végül a Schroder által javasolt jelenet került bele.Szerző: JcWh

A rendező, Peter Collinson híres volt mogorva stílusáról, és a rákkal való küzdelme miatt a film forgatása alatt még nehezebb volt vele a közös munka. A rendező a veterán sztárt, William Holdent békén hagyta, de a tízéves Ricky Schroderrel igen gyakran üvöltözött egész addig, amíg Holden védelmébe nem vette a fiút.Szerző: JcWh

A 61 éves William Holden és a 10 éves Ricky Schroder nagyon jól kijött egymással a forgatás alatt, többek között elmentek biliárdozni, és a forgatási szünetekben rendszerint térképeket nézegettek.Szerző: JcWh

A forgatás alatt William Holden alkoholivás helyett fagylaltevéssel vezette le fáradalmait.Szerző: JcWh