Floridai álom

Floridai álom

The Florida Project
diumiu
Christopher Rivera

A világ minden tájáról özönlenek a turisták a floridai Orlandoba, hogy az egymást érő fantasztikus vidámparkokban, bárokban és hotelekben költség el minden megtakarított pénzüket. Nem messze ezektől az üdülőktől azonban egy teljesen más világ húzódik. Itt él Brooklyn, aki barátaival tölti a… Több

Premier (HU): 2018.01.18.

2023.10.28 Zoltán Tóth

A filmben a viselkedés nem tetszett. De a vége igen, a barátok mindig összetartanak.

2018.05.10 Miska bácsi

a nap véleménye

Erre is a magas pontok meg az ígéretesnek tűnő leírás vett rá, de messze alulmúlta az elvárásokat. Szó se róla, nézhető, vannak jó pillanatai, de a kiemelkedőtől minden szempontból messze van. Erős potenciál van a témában, hogy egy jó történetet lehe... Több

2018.01.30 Shelby07

Őszintén megvallva, nekem annyira nem tetszett ez a film. Kissé unalmasnak találtam, és valahogy nem kötötte le a figyelmemet. Nagyszerű film lehetett volna, de a zenék se olyanok voltak amiket szívesen hallgatnék. Nem volt szörnyen rossz, azért nézhető volt, de számomra csak egyszer nézős.

2018.03.20 Berto49

Többen agyon dicsérték, nekem nem jött be

Egy hozzászólásban olvasom, hogy „habkönnyű mozi”. Mindent lehet írni róla, de ez a jelző abszolút nem illik Sean Baker rendhagyó filmjére. Kezdjük azzal, hogy nincs is hagyományos története, életképek összehányt halmaza, Disneyland, a szupergiccs am... Teljes kritika

2018.02.15 Deku

Nem semmi kis film lett, szerintem bőven állíthatom, hogy nagyon nincs rá panasz. Itt nem tudnék negatívat említeni mert az egész film úgy volt rendben, ahogy kitalálták. Lélegzetelállító jelenetek és történet jellemzi a filmet ami teljesen leköti a nézőt.

A film összbevétele 5 904 366 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 10 108 214 forintot termelt. A hazai mozik összesen 7 970 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Bria Vinaite első filmes debütálása a Floridai álom.Szerző: diumiu

A film premierje a 2017-es Cannes-i filmfesztiválon volt.Szerző: diumiu

A párbeszéd és interakció nagy részét a gyerekszínészek improvizálták, miközben együtt játszottak.Szerző: diumiu

A film eredeti címe, a "The Florida Project" volt a Disney World korai fejlesztési neve.Szerző: diumiu

(2018. 01. 14.)
A Floridai álom egy olyan fájdalmas, kegyetlen és egyben gyönyörű történetet mesél el nekünk, ami rávilágít arra, hogy a világban nem lehet minden fekete vagy fehér, a boldogsághoz elég egy szivárvány is, és hogy a szeretet nem válogat, mindenhová beköltözik még a legnyomorúságosabb körülmények közé is. 10/10 Több

(2018. 03. 29.)
A Floridai álom ritka bravúr: gyerekszemmel mutatja a világot. Mintha valami csodagyerek rendezte volna, egy tízéves, aki megtanult filmezni. Több

(2018. 01. 19.)
Eltelt pár nap a mozi élményem óta. Ez idő alatt dolgozott bennem és leülepedett a film, így már ki tudom jelenteni, hogy a Floridai álom jelentős hatást gyakorolt rám, ezért esetemben a feledés homályába merülést kizárnám. 100/100 Több

(2018. 01. 24.)
Milyen varázslat jut egy kisgyereknek Disneyland árnyékában? Ezt is megtudjuk ebből az igazán rendkívüli filmből. S még sok minden mást is. Például azt, hogy Willem Dafoe nagyon megérdemelt már egy ilyen csodálatos szerepet.100/100 Több

Értékelés: 7.5/10
(2018. 01. 30.)
A Floridai álomba hihetetlenül könnyű beleszeretni, de kiszeretni sem olyan nehéz belőle, köszönhetően többek között az egyenetlen történetvezetésnek és a néhol már túlságosan bő lére eresztett cselekménynek. Több