Free State of Jones

Sean Bridgers
Christopher Berry
Mahershala Ali
Gugu Mbatha-Raw

A film történetének hőse egy déli farmer, Newt Knight, aki néhány dezertőrrel az oldalán fellázad a Konföderáci ellen, és a Corinth-i csatát követően saját államot alapít. Miután feleségül vesz egy színes bőrű nőt, Rachelt, és létrehozza a dél első vegyes közösségét, töretlen… Több

Rendező: Gary Ross
Forgatókönyvíró: Gary Ross, Leonard Hartman
Premier: 2016.06.24.

2024.03.06 Tomipapi

Klassz film. Sajnálom, hogy olyan témát feszeget, ami vérlázító a számomra. De jó, hogy ilyen filmek készülnek. A szereposztás és az operatőri munka kiváló.

2018.03.20 Artemisia

Fontos történelmi események kevéssé ismert oldaláról, a dezertőrök életéről tudósít a film. Maga a téma és a kalandos cselekmény elég ahhoz, hogy lekösse a nézőt, de nem fest elég komplex képet a polgárháborúról és a társadalomra gyakorolt hatásáról,... Több

2017.10.04 indingo

Egy korrekt háborús film, eseménydús cselekménnyel és Matthew McConaugheynek is elég jól állt a szerep. Amit hiányoltam, hogy nem helyezték el időben (vagy csak én maradtam le róla).

2022.02.08 dailyfilmsan

Tetszett a film mondanivalója, de a szerkezetével volt némi fenntartásom. A mondanivalója, a hangulata és az atmoszféra, amit megteremt, viszont nagyon hazafias és lelkesítő. Matthew McConaughey brilliáns, mint általában.

2017.08.17 Deku

Matthew McConaughey az egyik legnagyobb színész, teljesen sokoldalú és szórakoztató. Ez a szerep pedig valamiért nagyon passzolt hozzá. A történet pedig kiemelkedő volt számomra.

(2016. 09. 11.)
Gary Ross nem tudta mélységgel megtölteni a készen kapott paneleket, és ebben még az is sovány vigasz, hogy alkotása nem esik a pátoszosság és hatásvadászat csapdájába, A Free State of Jones többet érdemelt volna, de végül méltán fog eltűnni a süllyesztőben.
6/10 Több

(2018. 12. 14.)
Free State of Jones (2016)
"Megtekintés: Nem egy tökéletes történelmi tabló, habár vannak erős pillanatai.

Gary Ross filmje talán úgy jellemezhető, hogy korrekt." Több