A törvényenkívüli Josey Wales

MMcFly2015   2019. 01. 14.

Elhatároztam, hogy leporolom a polcon lévő DVD-ket (amiből van egy nagy adag western is). Clint Eastwood rendezte filmekre külön figyelmet szenteltem, így kezdésnek egy igen elismert, jóra értékelt filmjét választottam: A törvényen kívüli Josey Wales... több»

dailyfilmsan   2018. 11. 08.

Nagyon szeretem Clint Eastwood-ot de ez a film valamiért nekem nem jött át. A film rögtön in medias res a közepébe vág a történéseknek. Nem tudunk meg semmit senkiről csak egy kis bejátszásban megtudjuk mi a hajtóerő a főhős Josey Wales-ban. Utána jö... több»

anita9215   2016. 05. 08.

Imádom a western stílusú filmeket. Na és hála Clintnek nem is lehet rá rosszat mondani. Erre a filmre nem lehet panasz. Egyszerűen csodálatos lett, a hangulattal tökéletesen elkápráztattak és lekötöttek vele igazán jól. Imádtam és bátran ajánlom bárkinek. Oltári lett.

Will Sampson
Sondra Locke
Chief Dan George
Chief Dan George
Sondra Locke

A country énekes George Strait kedvenc filmje.

Josey Wales a film elején csatlakozik William T. Anderson csapatához, aki 1838 körül valóban élt. Hírhedt volt brutalitásáról. Felégette Lawrence-t, szörnyű tettének 200 civil áldozata volt. 1864. október 26-án Samuel P. Cox csapatai csapdába csalták, és megölték.

A film alapjàul szolgàló regény 1975-ben újra kiadtàk, ekkor már a "Gone to Texas" címet viselte.

A film Asa Earl Carter The rebel outlaw: Josey Wales című, 1973-as regényéből készült.

A nyitójelenetben Josey Wales fiát Eastwood valódi fia, Kyle Eastwood játssza.

Clint Eastwood és Sondra Locke összesen hat filmben szerepelt együtt, ez a film volt az első.

Johnny Carson a filmet minden idők legjobb westernjének nevezte.

Clint Eastwood a film egyik főszerepét John Waynek szánta, de Wayne visszautasította, mondván: Eastwood előző westernje cinizmusával rombolta a nyugat mítoszát.

Ezt a filmet A törvényen kívüli Josey Wales címmel mutatták be Magyarországon.