A törvényenkívüli Josey Wales

dailyfilmsan   2018. 11. 08.

Nagyon szeretem Clint Eastwood-ot de ez a film valamiért nekem nem jött át. A film rögtön in medias res a közepébe vág a történéseknek. Nem tudunk meg semmit senkiről csak egy kis bejátszásban megtudjuk mi a hajtóerő a főhős Josey Wales-ban. Utána jön a vándorlás ami kicsit egy oldalú és unalmas. Majd a végjáték ahol mindenki lő mindenkire majd egy kis indiánkodás. Számomra kicsit unalmas volt de az átlagnál nem rosszabb.

MMcFly2015   2019. 01. 14.

Elhatároztam, hogy leporolom a polcon lévő DVD-ket (amiből van egy nagy adag western is). Clint Eastwood rendezte filmekre külön figyelmet szenteltem, így kezdésnek egy igen elismert, jóra értékelt filmjét választottam: A törvényen kívüli Josey Walest. (RottenT: 95%) Sajnos rá kell jöjjek, hogy hiába voltak egykor nagyon menők a westernfilmek, mostanra elég ritka amire azt lehet mondani megállja a helyét egy mozifilmként. Jelen esetbe is így gondolom, Clint Papa nagyszerű rendező, de az itt látott akciójelenetek és vágások idejétmúltak, és nevetségesek. A nyitójelenetben megismerhetünk egy egyszerű farmert, akit megfosztanak mindenétől, majd csatlakozik a bosszú reményében a lázadókhoz. A film nem tér ki sehol, hogy Josey Wales miért olyan rettenthetetlen, közismerten hírhedt személyiség, ahogy azt a nézőknek be akarják adagolni. Annyira ez az alapja minden szituációnak, hogy a teljes játékidőbe végig kisért ez az érthetetlenség. Ez óriásit rombolt az élményen. Ami viszont kiemeli az átlagból, az a történelmi hatás - nem a megszokott spagettiwestern, hanem a polgárháború utóhatása. Vannak a műfajon belül igazi klasszikusok, de hiába a pozitív víz hang a filmről, ezt nem tudom egy átlagosnál jobbra értékelni.

anita9215   2016. 05. 08.

Imádom a western stílusú filmeket. Na és hála Clintnek nem is lehet rá rosszat mondani. Erre a filmre nem lehet panasz. Egyszerűen csodálatos lett, a hangulattal tökéletesen elkápráztattak és lekötöttek vele igazán jól. Imádtam és bátran ajánlom bárkinek. Oltári lett.

Will Sampson
Sondra Locke
Chief Dan George
Chief Dan George
Sondra Locke

A country énekes George Strait kedvenc filmje.

Josey Wales a film elején csatlakozik William T. Anderson csapatához, aki 1838 körül valóban élt. Hírhedt volt brutalitásáról. Felégette Lawrence-t, szörnyű tettének 200 civil áldozata volt. 1864. október 26-án Samuel P. Cox csapatai csapdába csalták, és megölték.

A film alapjàul szolgàló regény 1975-ben újra kiadtàk, ekkor már a "Gone to Texas" címet viselte.