A Mardini nővérek (2022)

The Swimmers

szemtelen   2022. 11. 26.

Drámai utazás

Igen jó érzés remek filmekről véleményt mondani! Sally El Hosaini -walesi/egyiptomi rendezőnő - filmje alapvetően dráma, de az életrajzi és a sportfilm kategóriát is magában hordozza, illetve remekül keveri a három műfaj történéseit és érzelmi szálait. Az eredmény egy globális problémát feltáró, csodálatos és igaz történet. Yusra és Sara kalandjának követése folyamán megismerkedünk a hírekben kevésbé ismertetett menekültkérdés árnyoldalaival, egy bizarr és sokszor gyomorforgató valósággal. A film egyszerre motiváló, stresszes, szívszorító, szívmelengető. Hatalmas erénye, ami meglehetősen ritka a mai filmgyártásban, hogy valódi karaktereket mutat be, valódi reményekkel, álmokkal és célokkal - olyasvalamit, amitől a néző magára ismer és azonosulni tud a szereplőkkel. (Remek rendezői fogás, hogy a filmbéli testvérpár a való életben is testvérpárt alkot, ez sokszorozza a varázslatot és a kémiát) A film egyszerű eszközökkel, tiszta, szép narrációval dramatizál. A Mardini nővérek egy nyilvánvalóan borzalmas és fájdalmas témát gyönyörű, mélyen megindító és elgondolkodtató alkotássá varázsol a nagyon finoman adagolt humor, fantázia és váratlan öröm pillanataival. A témát kedvelőknek mindenképpen ajánlom!

Sraczjanos   2022. 11. 23.

Nagyon szép, elgondolkodtató és megható film, csak ajánlani tudom.

mikike0729   2022. 10. 14.

Nekem ez nagyon meggyőző volt. Ez a történet egyszerűen megérinti az embert, szerintem érdemes neki egy esélyt adni.