Terror

The Terror

2024.02.09 Majorkas

Albínó jegesmedve

A második évad létezéséről nem tudtam, de amikor tudomásomra jutott, mi van benne, úgy gondolom, nem vesztettem vele semmit. Az előző igazán jól indult, a végén az a jegesmedvés agymenés nem jött be.

2018.12.01 harnas1207

a nap véleménye

A (jeges)medve nem játék!

Az idén berobbanó Terror sorozat ugyan látványosnak ígérkezett, de őszintén megvallva féltem tőle. Az ilyen sorozatok felkeltik az ember érdeklődését, pár rész erejéig megringatják, majd megmutatják a foguk fehérjét. Általában ilyenkor szokott a néző... Teljes kritika

2018.08.04 indingo

Borzalmas volt. Mi akart ez lenni? A végére kifejezetten nevetséges lett. Nem is értem a készítőket mit akartak ezzel elérni. A könyv is ilyen?

2022.11.21 kabel

Fantasztikus és valós

A Chernobylhoz hasonló történelmi feldolgozás, mely egyszerre izgalmas ijesztő, de mégis földhözragadt és valóságos. Hihetetlen, miket éltek át emberek, és a sorozatnak van bátorsága ezt kényelmetlen részletességgel bemutatni.

2018.08.17 Szilonka

Nem terror volt, hanem horror. Ilyen rossz, de agyonmagasztalt sorozatot rég láttam.

2018.07.16 dailyfilmsan

Érdekes főleg mert maga a sztoriigaz történet alapján lett megírva, ami nem azt jelenti hogy minden szava igaz csak azt hogy valóban volt expedíció az északi sarkra és valóban a terror nevű hajó társával a jóreménységgel eltűnt a világ felszínéről. D... Több

2020.11.14 Robinson76

A Terror, a szörny és a többiek

A széria a fiktív szálak mellett nagyszerűen vezeti a történelmi valóság szálait is. A lassú cselekményvezetés ugyanakkor nekem nem szokott bejönni, bár tény, hogy jól szemlélteti azt a reménytelenséget, amelyből kiutat keresnek a szereplők. A tengerbe fagyott hajók, a hideg, amely a csontokig hatol, a fogyatkozó élelmiszer és a megbetegedések mind-mind nehezítik menekülésüket. Az eszkimó hagyományokból eredeztethető szörny jeleníti meg a misztikumot: a magyarul csak “lélek” vagy “szellem” elnevezést viselő lény formájában. A cím amúgy nem csak az egyik gőzhajó nevére utal, hanem azokra a zord körülményekre is, amiben az expedíció tagjai találták magukat. Külön figyelmet érdemel az a rengeteg magyar vonatkozás, ami a szériában megjelenik. A sorozatot itthon, magyar stúdiókban forgatták. A képernyőn látható kellékek és szétmarcangolt embermaradványok mind magyar szakemberek munkái. A magyar közreműködők kiváló munkát végeztek, miattuk felfelé kerekítettem...

2022.11.20 Emmersson

Unalmas, gagyi

Sokadszor bizonyosodik be, hogy azért, mert valami megtörtént, még nem muszáj megfilmesíteni. A "jeti" pedig szánalmasabb, mint a Végtelen történet sárkánya. :P

2019.01.09 Bazzzsi

Nekem tetszett a sorozat, bár mást vártam. Meglepő volt bár helyenként mulatságos.

2018.05.17 rainman

Rettentően jól indult! A hangulat maximumon, a suspense csúcsra járatva, korhű díszletek és velejéig hatoló hideg didergés. Bár a történet valós, a vége ismert, mármint annyira, hogy az emberek és a két hajó eltűntek, a sztorit rendesen dúsították fi... Több

2018.10.30 VvV

Az első néhány rész élvezetes volt, de után olyan fordulatot vett, ami már a gagyi kategóriát súrolta.

2018.08.26 Lonka

Az első néhány rész még tetszett. Jól építkezett és folyamatosan nőtt feszültség, de a végén nem azt kaptam amit vártam.

2019.02.03 Timcsi

4 rész után kaszáltam a sorozatot, mert nem sok konkrétum derült ki, de valahogy a feszültség sem volt az igazi.

2020.10.01 jfruzsi97

Számomra elég gyengére sikeredett. 2-3 rész után abba is hagytam. Nem tudtam hova tenni az egész "történetet". Unalmas volt, nem történt benne semmi.