Terror (2018-2019)

The Terror

jfruzsi97   2020. 10. 01.

Számomra elég gyengére sikeredett. 2-3 rész után abba is hagytam. Nem tudtam hova tenni az egész "történetet". Unalmas volt, nem történt benne semmi.

harnas1207   2018. 12. 01.

A (jeges)medve nem játék!

Az idén berobbanó Terror sorozat ugyan látványosnak ígérkezett, de őszintén megvallva féltem tőle. Az ilyen sorozatok felkeltik az ember érdeklődését, pár rész erejéig megringatják, majd megmutatják a foguk fehérjét. Általában ilyenkor szokott a néző... teljes kritika»

indingo   2018. 08. 04.

Borzalmas volt. Mi akart ez lenni? A végére kifejezetten nevetséges lett. Nem is értem a készítőket mit akartak ezzel elérni. A könyv is ilyen?

dailyfilmsan   2018. 07. 16.

Érdekes főleg mert maga a sztoriigaz történet alapján lett megírva, ami nem azt jelenti hogy minden szava igaz csak azt hogy valóban volt expedíció az északi sarkra és valóban a terror nevű hajó társával a jóreménységgel eltűnt a világ felszínéről. D... több»

Szilonka   2018. 08. 17.

Nem terror volt, hanem horror. Ilyen rossz, de agyonmagasztalt sorozatot rég láttam.

VvV   2018. 10. 30.

Az első néhány rész élvezetes volt, de után olyan fordulatot vett, ami már a gagyi kategóriát súrolta.

Bazzzsi   2019. 01. 09.

Nekem tetszett a sorozat, bár mást vártam. Meglepő volt bár helyenként mulatságos.

A sorozat 2019-ben újabb évaddal bővül, mely a tervek szerint hasonló lesz az elsőhöz, de nem kapcsolódik ahhoz.

(harnas1207 )

Az Terror roncsát 46 méterrel arrébb találták meg az Erebus maradványaitól.

(harnas1207 )

Az expedíció ugyan sikeretlen volt, de az így feltérképezett ismeretlen terület sokkal nagyobb volt, mint azt tervezték, azaz végeredményében hasznos volt az utókornak.

(harnas1207 )

1992-ben a valós helyszínen történt ásatások megállapították, hogy a sorozatban is megjelenített ólommérgezés valós volt. Illetve a csontokon talált vágás nyomokból a kannibalizmus is bebizonyosodott.

(harnas1207 )

A szárazföldi, kősivatagban játszódó részeket a horvátországi Pag szigetén forgatták.

(Lester69)

A filmben több magyar szakember is részt vett: Simkó Dóra; Pohárnok Iván, aki a maszkokért és speciális kellékekért volt felelős, valamint Gulyás Buda operatőr.

(XETH)

A sorozat érdekessége, hogy a vizes jeleneteket víz nélkül, négy stúdióban forgatták le.

(XETH)

A film részben valós eseményeken alapszik. A Sir John Franklin kapitány vezette HMS Terror hajó és a HMS Erberus hajó az északnyugati jeges átjárón 1845-ben nyomtalanul eltűntek. 2014-ben találták meg a hajók roncsait a Jeges - tengerben.

(XETH)

A The Terrort részben Budapesten forgatták.

(XETH)

A sorozat azonos című regénye alapján készült.

(ps)