Ördögi csapda

Greta

2020.09.04 Bazzzsi

A cím alapján kicsit sötétebb történetre számítottam, de maga a film tetszett. A hétköznapian induló történetnél, hamar felgyorsulnak az események, amely akár a való világban is megtörténhetne.

2020.08.23 indingo

Tetszett a film által megteremtett atmoszféra. Külön érdekessé tette, hogy bemutatta miért is lett olyan az öreglány amilyen.

2019.05.30 Berto49

Mérsékelt habzású thriller

Az ismertetése alapján jobbat vártam. Sem az almaképű Chloë Grace Moretz, sem pedig Isabelle Huppert nem tartozik a kedvenceim közé, bár az utóbbiról elismerem, hogy a ma aktív legjobb öt színésznő között van a helye. Valóságos mélyütésnek számított, hogy Gretát magyar származásúnak mutatták be. A magyar nyelv nehézségi fokát jellemezte, hogy olyan egyszerű szó, mint a „mézeskalács” kimondása milyen döcögősre sikerült. Az egész film megkérdőjelezhető, abban az esetben, ha a Talált tárgyak osztálya nevű intézményt (biztos, hogy New Yorkban is van!) használta volna Frances. Így egy közepes, szolid izgalmakkal járó thriller kerekedett ki a történetből. Neil Jordantól különbet vártam, úgy látszik, hogy a „A síró játék” szintjét akármennyire is igyekszik nem tudja elérni.

2019.06.15 Az amatőr

Pszichopata Greta

A Mami gyengébb másolata ,semmivel sem több bár az alapötlet szerintem jobb volt.Igazán ütős pszichothriller lehetett volna, ha mondjuk felkarolja a Blumhouse productions. Így viszont kárba veszett egy jó ötlet. A film nem sokáig köntörfalaz, hanem rögtön egy ütős fordulattal indít, ami pozitívumnak tekinthető, de pont emiatt a továbbiakban sajnos teljesen ellaposodik a cselekmény. Sokáig semmi sem történik csak húzzák a játékidőt. Aztán körülbelül az utolsó félórára újra felpörög a cselekmény és pszichopata címszereplőnk egyre inkább bedurvul. Majd egy váratlan fordulattal vége is a filmnek. A lényegi játékidő a film közepe,ami a legnagyobb részét kitette a sztorinak az pont kárba veszett. Mondhatni a film szívét teljesen megállították és ezzel meghalt a film. Egyébiránt tényleg minden jól meg lett tervezve és már maga a gondolat is borzongató volt, hogy egy nő fiatal lányokra vadászik kihasználva az ártatlanságukat, direkt a leggyengébb pontjukra fókuszálva. Ugyan ki hozna még vissza egy elhagyott táskát, ha nem egy velejéig lelkiismeretes fiatal iskoláslány? Őrült egy ötlet, és ennek megfelelően jól megdolgozza a nézők lelkét. A színészek is mindent megtettek, hogy működjön, de a rosszul felépített cselekmény keret miatt sajnos nem tud mély nyomokat hagyni a film a nézőkben. Èrtékelésem 3,55 nem feltétlen jó, de semmi esetre sem átlagos.