Lenni vagy nem lenni

Lenni vagy nem lenni

To Be or Not to Be

A Lenni vagy nem lenni című film főhőse Joseph Tura, egy társulat színész-igazgatója, aki örökös hadilábon áll kacér nejével, Maria-val. A nemek csatájának megvívása után Turáéknak komolyabb dolgok miatt kell aggódniuk, és belebonyolódnak egy kémkedési ügybe… Több

Rendező: Ernst Lubitsch
Premier (HU): 1967.03.30.
Charles Halton
Carole Lombard
George Lynn
Carole Lombard

2020.03.17 kota

a tökéletes vígjáték ----csak ajánlani tudom.... és még a hangulata is különleges.... én minden évben előveszem ..

2016.11.06 RókaÚr

Egy nagyon precízen kidolgozott vígjáték, amelynek finom humora, szinte tűszúrásként üt. Nehéz eldöntenem, hogy ez lényegében egy propaganda film, vagy épp rejtett rendszerkritika. Az biztos, hogy van benne valami egészen zseniális.

2015.04.14 jaszon

Az egész cselekménynek van egyfajta jellegzetes dinamikája. Igaz lassú és átgondolt koncepció, de egy percre sem lankad el, vagy ülepszik le. Mindenkinek nagyon tudom ajánlani!

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeàllított 2000. elején egy listàt, (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét àllítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjàték, stb. Jelen film a 49. helyen végzett a TOP 100-ban. Szerző: Bogi87

Ez a film volt Carole Lombard utolsó filmje. A színésznő 1942. január 16-án hunyt el, mindössze 33 éves volt. Szerző: rbernadett

Miután a forgatás véget ért, Carole Lombard azt mondta, hogy ennek a filmnek a forgatása volt a legjobb élmény egész karrierje során. Szerző: rbernadett