True Blood - Inni és élni hagyni (2008)

True Blood

Stephen Moyer

Robinson76   2021. 05. 26.

Vizet prédikál, miközben szintetikus vért iszik

Ez a sorozat a vámpírok, vérfarkasok, alakváltók és tündérek története, amely egy regényciklus adaptációja volt, bár attól jelentősen eltért. A kezdet tetszett, mert korántsem volt sablonos, mertek valami újat vinni a vámpír sztorikba, ami nem utolsósorban remek társadalomkritika is volt egyben. Szóval volt itt ötlet és kurázsi bőven, mindemellett vicces, sokszor szórakoztató, amúgy meg tele van meztelenséggel és természetesen véres jelenetekkel. A sorozat közepére megannyi természetfeletti lényt vontak be teljesen feleslegesen és értelmetlenül, míg a beilleszkedni akaró vámpírok már nem játszottak fajsúlyos szerepet. Az alkotók itt sem tudták, meddig feszítsék a húrt, túlvállalták magukat, így nem is lehetett más a történet vége, mint az egyébként többre hivatott széria kissé dicstelen vége.

indingo   2017. 05. 03.

Nem egy rossz sorozat, csak nem tudják abbahagyni. Belegondolva, hogy mennyi hülyeség volt már benne. Picit a szexjelenetek valóban már közhelyesek, hogy minden részbe belarakják.

Deku   2017. 08. 23.

Ez kegyetlenül és eszement módon tini vámpíros sorozat. Tetszene a sorozat ha kicsit komolyabb lenne. Tele van tök sok komolytalan pillanattal és így már nagyon kusza.

dailyfilmsan   2018. 04. 28.

Tinikorom egyik kedvenc sorozata volt de valamiért félbehagytam a sorozatot és idő közben le is zárták az egészet. Most rászántam magam hogy végignézem á-tól cettig az összes évad összes részét és rá kellett jönnöm hogy nem ok nélkül az idő hiánya ok... több»

Lonka   2017. 07. 23.

Az első két évad tetszett, ahogy kibontakozott a sorozat és kialakultak a kapcsolatok. Utána valahogy a történet egy olyan irányba ment át ami engem már idegesített.

Niki19   2016. 01. 01.

Nekem nagyon tetszett ez a sorozat. Bár a negyedik évadtól kezdve eltértek a könyvtől. A szereplők nekem nagyon tetszenek. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

Bogi   2016. 04. 27.

Eleinte nagy kedvenc volt, de már az évadok során meguntam, hogy kb mindenki mindenkivel összefekszik. Egy rész sem telhet el úgy hogy nem ágytornázzon valaki egy meghökkentő helyen. ÉÉrtem én hogy a filmekben és a sorozatokban is mindennek a mozgató... több»

Alexander Skarsgårdot eredetileg Bill szerepére hallgatták meg.

A Merlotte kocsmájában a bárpult mögött a stábtagok fotó láthatóak.

Minden egyes rész címe megegyezik egy ismert keresztény dal címével.

A sorozat alapjául szolgáló könyv az eseményeket csak Sookie szemszögéből mutatja be.

Godric neve a sorozat alapjául szolgáló könyvekben Godfrey.