Kőgazdag

Kőgazdag

Kajillionaire

Egy nő élete teljesen a feje tetejére áll, amikor bűnöző szülei őt is megpróbálják bevonni egy balhéba.

(csd)

Rendező: Miranda July
Író: Miranda July
Premier: 2020.01.25. | Netflix (2023.03.25.) | HBO Max (2023.10.13.)

2023.12.21 Ahoj poplacsek

3/10 az alapján, amit láttam

Evan Rachel Wood jó, Richard Jenkins jó, az ötlet is jó, amivel indul, de nem volt türelmem kiülni, hogy mi jön ki belőle. Igazából nem a film minősége kényszerített arra, hogy a fele előtt abbahagyjam, hanem a család életmódja. Emberek életmódja felett ítélkezni szerintem nem helyes, ettől igyekszem távol tartani magam, viszont ismerek családot, amelyik nagyon hasonlóan él, mint amelyik ebben a filmben van, kivéve az aktív pitiáner bűnözgetést. De a séma hasonló, néhány léhűtő, akiket sodor az élet, meg egy olyan családtag, aki kénytelen olyan lenni, mint ők, mert nélküle éhen halnának. Nekem a személyes baráti körben szerzett tapasztalataim miatt túl kellemetlen volt a kapcsolódásom, úgyhogy félbehagytam, de másoknak jó szórakozást hozzá.

2023.11.27 Gyula

Először azt gondoltam, hogy ebből az elgondolkásból sokkal inkább egy jó vígjáték lehetett volna. De valahogy aztán mégis inkább örültem annak, hogy behozták ezt az üzősebb krimi-szálat.

A film összbevétele 282 730 dollár volt (imdb.com).