Ecc, pecc, ki lehetsz?

Ecc, pecc, ki lehetsz?

See How They Run
kabel

Egy kétségbeesett hollywoodi filmproducer elindul, hogy egy népszerű színdarabból filmet csináljon. Amikor a produkció tagjait meggyilkolják, Stoppard felügyelő és az újonc Stalker közrendőr egy rejtélyes ügy kellős közepén találja magát.

Tom George első nagyjátékfilmes… Több

Rendező: Tom George
Forgatókönyvíró: Mark Chappell
Premier (HU): 2022.09.29. | Disney+ (2022.12.14.) | Telekom TVGO (2023.01.27.)
Forgalmazó: Forum Hungary

2024.01.14 KellanHoechlin95

Őszintén, nekem az egyetlen pozitív része a filmnek, hogy Agatha Christie fontos része a filmnek.

2022.11.04 Artemisia

a nap véleménye

Agatha Christie nélkül nincs krimi

A krimi műfaja egy ideig Hollywood elfeledett mostohagyerekének számított, azonban az utóbbi években ismét felszállóágba került, elsősorban Kenneth Branagh Poirot-filmjeinek és Rian Johnson, valamint a Tőrbe ejtve sikerének köszönhetően. Ebbe a sorba... Teljes kritika

2023.09.07 kabel

We have Knives Out at home

A See How They Run megpróbálja dekonstruálni a detektív zsánert és egy meta köntösbe ültetni a detektívtörténteket, narratívájának katarzisát a struktúra felfedezésébe, mintsem a gyilkos megtalálásába rejti. Na de mit jelent ez? Azt, hogy a film annyira a saját útját járja, hogy detektívfilmként kaotikussá válik, karakterdrámának gyenge, így aztán leginkább vígjátékba fordul át. Még pedig egy... Wes Anderson-féle vígjátékba. Saoirse Ronan és Edward Norton remek duót alakítanak egy vígjátékhoz képest. Sajnos a film csavarjai azonban nem ütnek elég nagyot, és levezetésük olyan gyorsan vagy absztrakt módon történik, hogy nincs meglepetés erejük. A film egy Rian Johnson-film akar lenne, de sajnos nem elég okos, vagy szépen kivitelezett ehhez. Pedig ugyanazokat a komikus vagy karakterhumor jellegű elemeket tartalmazza, de a részek nem vállnak egésszé. Nem elég csak kimutatni a filmes közhelyeket, hanem azokkal csinálni is kell valamit, hogy újat vagy nem várt sztorit kapjunk. Csak nagy detektívfilm szerelmeseknek ajánlom.

2022.11.22 Dorkateo

A feléig bírtam. Ott már nem tudtam követni, ki, miért, mikor, kivel......

2022.11.15 Lóri Ádámcsik

Unalmas kamaradarab

Sem a történet, sem a szereplők nem tudtak lázba hozni. Mintha egy színházi darabot láttam volna gyenge kivitelben.

A film 34 126 985 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 19 113 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A teáscsészéket véletlenül megforgatják, így Fellowes (Paul Chahidi) véletlenül mérgeződik meg. Ezt Christie Függöny című regényéből másolták, ahol hasonló haláleset történik.Szerző: Thibo84

Agatha Christie megkísérli megölni a gyilkost mérgezett teával. A való életben Christie sokat tanult a mérgekről az első világháború alatt szerzett ápolónői tapasztalatának köszönhetően. Ez a kiterjedt mérgezési tudás inspirálta őt arra, hogy gyilkossági rejtélyeket írjon.Szerző: Thibo84

Shirley Henderson alakítja Agatha Christie-t. Korábban a szerző két könyvének tévéadaptációjában szerepelt, mint Miss Marple - Könnyű gyilkosság (2008) és Az ABC-gyilkosságok (2018).Szerző: Thibo84

Harris Dickinson, aki Sir Richard Attenborough-t alakítja, a legmagasabb szereplő, 1,88 méter magas. Ezzel szemben Attenborough mindössze 1,7 méter magas volt.Szerző: Thibo84

(2023. 06. 22.)
Amikor ismered a viccet, mégis nevetsz rajta
Mérsékelten szellemes Agatha Christie-krimi és -paródia, és egy újabb remeklés Saoirse Ronantól, amivel kellemesen lehet múlatni az időt, amíg megérkezik a Tőrbe ejtve folytatása. Több

(2023. 04. 29.)
Az Ecc, pecc, ki lehetsz? (See how they run) sajnos elkövet pár követlezetlenséget, Tom George rendező munkája mégis mulattatóan mutat görbe tükröt a krimi műfajának. Az alkotók megpróbáltak új, egyedi ízeket csempészni a klasszikus krimibe. Több

Értékelés: 7.5/10
(2023. 05. 12.)
A „kitette”-sztorikat, Agatha Christie hagyatékát nem mélyenszántóan, ám szórakoztatóan elemző igényes bolondság, a műfajtól elvárható sztárparádéval, kockázatok és szerencsére kellemetlen mellékhatások nélkül. Több