A kaptár: Raccoon City visszavár

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2022.01.16 Recensor

Erős kezdés, gyengülő folytatás - Kaptár

A legújabb, 2021-es Kaptár szakít a Milla Jovovich által fémjelzett forma- és stílusvilággal, valami újat kezdve. A kezdés szerintem erős, de aztán leül az egész, annak dacára, hogy két erős szereplő alakítja a fő cselekményszálat: Kaya Scodelario és Avan Jogia. A középrésznél aztán elromlik a színvonal, és noha a rendezés ügyesen gondoskodik a nyomasztó szín- és fényvilágról (egész végig éjszaka van, és többnyire még az eső is esik) a végső szakaszban előadott szörny-CGI már egyértelműen gagyivá teszi a filmet. Értékelésem: zsenge 50%.

2022.09.06 sptt

Hú, őszintén szólva nem tudom, hogy miért döntöttem pont most úgy, hogy az első két film után - egyértelműen figyelmen kívül hagyva kb. 4 folytatást - megnézem a Kaptár "sorozat" következő epizódját. De ha már így döntöttem, akkor nagyon vártam, mert... Több

2022.01.05 himi85

A klasszikus Resident Evil-játékok rajongóinak

Szerintem az eredeti régi játékok hangulatát nagyon jól visszaadja a film, sok jelenetet egy az egyben átemeltek a játékokból, de már mostani technikai kivitelezéssel, a rajongók legnagyobb örömére. Néhány karakter az alapanyaghoz képest agyatlanul félresiklott, de még így is élvezhető kis borzongás lett a végeredmény. Kaya Scodelairo mint Claire például szerintem telitalálat lett, Leon karaktere viszont nagyon félrement, a többiek átlagosak. Nem rossz film ez, sokkal több köze van a Resident Evil-hez, mint a Kaptár-filmeknek. 6/10

2022.03.09 Lalee19

Ezt a filmet azok fogják kedvelni, akik a játékok rajongói. Ők most megkapták azt, amilyenek elképzelték a filmet játék közben. Ez sokkal jobban követi az eredeti vonalat mint a régi kaptár filmek. A hardcore játékosoknak szívéhez közelebb áll. A 2 r... Több

2023.07.29 Török389133

Egyáltalán nem volt ez rossz, a vélemények alapján sokkal rosszabbra számítottam. A történet nem nagy szám, de a film hangulatos, a szörnyek jól meg vannak csinálva, a látvány nagyon jó, a hangzás pedig fantasztikus, főleg Dolby Atmos-szal, aki teheti, úgy nézze.

2021.12.24 taba

Resident Evil újragondolva a kezdetektől, klasszikus horror látványelemek használatával, fiatal ismeretlen színészekkel a főszerepekben. Kellemes szórakozást nyújt, a viszonylag kevés CGI és a B kategóriás filmekre jellemző ötletes megoldások pedig csak az előnyére válnak. Méltó folytatása a sorozatnak.

2022.02.14 pj19

Sokkal többet vártam ettől a filmtől. Nem volt összerakva az egész story, a látvány néhol egész jó volt, a zene pedig tűrhető. Keszekusza film, néhol röhejes megoldásokkal.

2022.09.04 BalogJoe

A Milla Jovovich-féle szériához képest, ebben van feszültség. Kaya Scodelario is sokkal hitelesebb elődjénél. Tehát, egy lényegesen jobb, de a szokásos horrorklisékkel dolgozó filmet kapunk, az alapfilmnél jobb sztorival. Ez így egy 3,5-4 csillagot é... Több

2022.06.19 Tóth István

Sokadik kaptár

Talán a leggyengébb próbálkozás... gyenge sztori felejthető karakterek... 1x meg lehet nézni és talán pár ismerős videojáték kép is bevillan de semmi extra.

2022.03.15 Róbert Katona Nézhetetlen

Óriási csalódás.0. Semmi, egyszer elmegy, de nagyon szenvedős! Béna színeszekkel. Ti mit nézték? Ti nem tudjátok, mi a film!

2022.04.19 Tompika

Mi volt ez a bánat gyenge sz...r???Régi motoros vagyok a Res játékokban,de ez a játék meggyalázása Jézusom.Facepalm