Az új mutánsok

Az új mutánsok

The New Mutants
Oliver

Öt fiatal mutáns, akiket akaratuk ellenére egy titkos létesítményben tartanak fogva, megpróbál kiutat találni a fogságukból, miközben egyre jobban megismerik saját képességeiket. A mutánsoknak az áhított szabadság és a megváltás érdekében szembe kell nézniük bűneikkel és saját múltjukkal is.… Több

Zene: Mark Snow
Premier (HU): 2020.09.03. | Telekom TVGO (2021.05.17.) | HBO Max (2021.06.27.)
Forgalmazó: Forum Hungary

2023.11.12 Török389133

Nem számítottam sok jóra a vélemények alapján, de hogy ennyire rossz lesz, azt nem gondoltam.

2021.02.17 Eastern79

Kihagyott ziccer

Sajnos az X-Men világához ennek a filmnek annyi köze van, mint Tarzannak a férfi divathoz. Inkább egy tinifilm lett belőle fantasy elemekkel, bár annak sem szokványos a két lány közt szövődő szerelmi szál miatt. Tulajdonképpen semmilyen zsánerhez sem köthető, mert céltalanul kalandozik a műfajok közt, így el is veszti minden lendületét. A karakterek unalmasak, egysíkúak, a történet pedig közhelyes és unalmas. Nagy kár érte, mert életet lehelt volna a haldokló franchise-ba, ha szakértő kezekre bízták volna a rendezést és a forgatókönyvet.

2020.09.29 indingo

Nem éreztem olyan igazi X-Men filmnek. Sok köze nincs is az alapsztorihoz. Egynek elment, de kicsit vérszegény volt a története.

2021.02.23 jakedave

Egynek elmegy

Teljesen más, mint a többi X-Men film, sokkal kevésbé hozza a képregényfilmek megszokott akciózsánereit, inkább sötétebb tónusú.

2021.06.10 BoBamburg

Nevetségesen rossz, de tényleg minden szempontból. Persze nem voltak nagy elvárásaim, az utóbbi X-Men filmek (apokalipszis, sötét főnix) is rém gyengék voltak, de ez volt mind közül az X-Men széria alja.

A film összbevétele 46 892 193 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 136 156 922 forintot termelt. A hazai mozik összesen 98 690 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet eredetileg már 2018. április 13-án bemutatták volna, de előbb a Deadpool 2 premierje miatt 2019 februárjára, majd augusztusra halasztották. Miután a Disney felvásárolta a Foxot, gyakorlatilag újraforgatták a filmet, mely végül 2020 áprilisában került a mozikba. Szerző: qwer

2018 májusában Marily Manson bejelentette, hogy a "Cry Little Sister" című dal feldolgozása is a hivatalos soundtrack részét képezi majd. Szerző: qwer

A filmben eredetileg Jon Hamm alakította volna Nathaniel Essexet (más néven: Mister Sinister), de az újravágás és az utóforgatások után a karakterét teljesen kivágták a filmből. Szerző: hp

Josh Boone rendező a bevallása alapján óriási X-Men rajongó, és maga is hatalmas képregény gyűjteménnyel rendelkezik. Szerző: hp

Értékelés: 4.5/10
(2020. 11. 06.)
Elpazarolt lehetőségek tárháza ez a mozi, ami megmutathatná a mutánsok valódi erejét, de az sajnos – mint már oly sokszor – most is génjeik mélyén reked, várva, hogy talán egyszer teljes hatalmát megmutathassa a világnak. Több

(2020. 09. 07.)
Több finomság, és a karakterek hátterének alapos kidolgozása kellett volna ide. Hogy a dolog nem lehetetlen, azt pont a Thelma bizonyította, ami valójában egy X-Men-horrorfilm volt anélkül, hogy a franchise-hoz tartozott volna Több

(2020. 12. 30.)
Felvezető egy X-Men-filmhez
Az X-Men-sorozatra az utóbbi években rájárt a rúd, mert a Logan kivételével egyik kapcsolódó film sem sikerült túl jól. A Rozsomák történetét lezáró produkcióhoz hasonlóan reménykeltő volt Az új mutánsok, elsősorban a beígért horrormotívumai miatt, ám sajnos a sok halasztásnak, átírásnak és a Fox Stúdió Disney általi felvásárlásának az ifjú mutánsc... Több

(2020. 09. 07.)
X-men Shyamalan-módra
Az új mutánsok legnagyobb teljesítménye nem magában a filmben, hanem a tényben van, hogy egyáltalán moziforgalmazásba került. Több

Értékelés: 5.5/10
(2020. 09. 10.)
The New Mutants (2020)
Amikor egy film bemutatója több évvel elhúzódik, általában a háttérben profán okok szoktak állni. A legtöbb esetben pl. az, hogy a producerek a tesztvetítésen szembesülnek vele, hogy a bemutatás előtt álló film egyszerűen pocsék. Ilyenkor összeszorul a popsijuk és már előre sírnak, hogy bizony, ha szerintük ez a film úgy tré, ahogy van, azok is így... Több