A kaptár: Raccoon City visszavár (2021)

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Vélemények: A kaptár: Raccoon City visszavár (2021)

Gábor390920   2022. 01. 10.

Szerettem a korábbi Kaptár-filmeket is, ahol Alice volt a középpontban, de az ő történetét lezárták még 2016-ban. Ez a történet 1998-ban játszódik, Raccoon Cityt elhagyta az Umbrella vállalat, és szép lassan kezdett lepusztulni a város. Claire Redfie... több»

NGáborN   2021. 12. 27.

Zombik rebootolva

Talán annyit már az elején elárulhatok, hogy ez a feldolgozás áll legközelebb a játékok világához, Johannes Roberts (47 méter mélyen 1-2, Hívatlanok 2) megpróbálta a legautentikusabban megjeleníteni a már ismert helyszíneket, karaktereket, és ez mind... teljes kritika»

indingo   2022. 01. 08.

Az eleje jól és izgalmasan indult a filmnek, utána kicsit átcsapott a szokványos horrorokba, és a film második fele már nem volt akkora durranás, mint az várhattuk tőle.

7ETEDIK   2022. 01. 05.

Van néhány ötletesebb jelenet, és a hangulat is elég hátborzongató, de meg se közelíti az első részt.

Eastern79   2022. 01. 07.

Reménykeltő feldolgozás

Johannes Roberts rendezői székbe ültetése nagyszerű ötlet volt, Paul W. S. Anderson ezúttal csak producerként vett részt a munkálatokban. Elsősorban a hangulaton érződik a rendezőváltás, talán Rodriguez mára már klasszikussá vált Terrorbolygójához tudnám hasonlítani. Iszonyú jók a zenei aláfestések, az atmoszféra nagyon el lett találva, és talán az eddigi feldolgozások közül ez áll a legközelebb a Capcom legendás játékához. Nagyon tetszett még, ahogy a cselekmény beúsztat egy-egy popslágert betétdalként, a rendőrörsre zenére bemasírozó zombifáklya például meglehetősen szürreálisra sikerült. Sokszor valóban ijesztő, a karakterek jól el lettek találva, egyetlen negatívuma, hogy túl sokmindent akartak belezsúfolni, és talán ennek köszönhető, hogy a főgonosz meglehetősen súlytalan, és a végső "bossfight" sem lett túlkomplikálva. Ettől eltekintve, nekem kifejezetten tetszett a stílusváltás, hangulatos film kerekedett belőle.

Caravaggio1978   2021. 12. 26.

Inkább a játék...

Aki esetleg nem játszotta végig a PS-sorozatot, az talán nem is fogja értékelni ezt a mozit... Amúgy a helyszínek, emberek öltözete stb. tényleg ugyanaz, nagyon-nagyon tetszettek az azonosságok. Ezt simán lehetne folytatni még elég sok résszel, lehetne vinni a történetet tovább. Lehetett volna izgalmasabb is, de lehet, hogy én elfogult vagyok, mert a játékok kenterbe verik bármelyik moziverziót. A szereplők nagyon tetszettek, gyönyörűen meg lett minden tervezve. De a videójáték rajongóinak ez egy igazi csemege lesz, nekem is az volt!

himi85   2022. 01. 05.

A klasszikus Resident Evil-játékok rajongóinak

Szerintem az eredeti régi játékok hangulatát nagyon jól visszaadja a film, sok jelenetet egy az egyben átemeltek a játékokból, de már mostani technikai kivitelezéssel, a rajongók legnagyobb örömére. Néhány karakter az alapanyaghoz képest agyatlanul félresiklott, de még így is élvezhető kis borzongás lett a végeredmény. Kaya Scodelairo mint Claire például szerintem telitalálat lett, Leon karaktere viszont nagyon félrement, a többiek átlagosak. Nem rossz film ez, sokkal több köze van a Resident Evil-hez, mint a Kaptár-filmeknek. 6/10

taba   2021. 12. 24.

Resident Evil újragondolva a kezdetektől, klasszikus horror látványelemek használatával, fiatal ismeretlen színészekkel a főszerepekben. Kellemes szórakozást nyújt, a viszonylag kevés CGI és a B kategóriás filmekre jellemző ötletes megoldások pedig csak az előnyére válnak. Méltó folytatása a sorozatnak.