A kaptár: Raccoon City visszavár

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2024.03.03 Ultron

Jól indul, de átmegy gagyiba a szörnyes résszel

Határozottan jól indul, és már az elején kiderül, hogy Kaya Scodelario is jó választásnak bizonyul a főszerepre. Aztán Raccoon City bemutatása már kicsit közepeske lesz, és aztán egyre lejjebb megy a színvonal. Pedig amúgy a hajas baba srác, a rendőr-újonc (Avan Jogia) karaktere is jó ötlet, hogy belekerül, mégsem tud valahogy mit kezdeni a rendezés a kibontakozással. Mert az már elég gagyi sajnos a szörnyes őrültséggel a végén. Értékelésem még így is közepes Scodelario kisasszony miatt, mert ő feldobja az egészet.

2022.01.18 Harper

Új stílusú Kaptár-film

A legújabb, 2021-es Kaptár (Racoon city visszavár) sokkal inkább passzol a videójáték világához, mint a Milla Jovovich-filmek többsége. A nyomasztó hangulatról az éjszakai eső és a fekete-fehér képi világ gondoskodik. A rendező, Johannes Roberts nem újonc a horrorműfajban, hiszen ő készítette a 47 méter mélyen 2-t és előtte, 2011-ben a Kéjutazást is, mely ugyan nem klasszikus horror, de kiváló feszültségfokozó thriller. A Racoon city visszavár realistán indul: Claire (Kaya Scodelario) visszatér gyermekkora helyszínére, ahol egy árvaházban élt. Csakhogy már minden más: a Védernyő vállalat elköltözött, ellenben egy sereg furcsa jelenség jellemzi a várost. Felbukkannak az élőholtak, és elszabadul a pokol. A gond az, hogy bár van kísérlet fordulatokra és csattanókra, valahogy leül a sztori, majd a végén a szörnyes rész gagyivá teszi az egészet. Nálam közepesnél alig jobb, 60%-os. Az is Kaya Scodelario miatt, aki minden filmjében remek.

2022.01.07 Eastern79

Reménykeltő feldolgozás

Johannes Roberts rendezői székbe ültetése nagyszerű ötlet volt, Paul W. S. Anderson ezúttal csak producerként vett részt a munkálatokban. Elsősorban a hangulaton érződik a rendezőváltás, talán Rodriguez mára már klasszikussá vált Terrorbolygójához tudnám hasonlítani. Iszonyú jók a zenei aláfestések, az atmoszféra nagyon el lett találva, és talán az eddigi feldolgozások közül ez áll a legközelebb a Capcom legendás játékához. Nagyon tetszett még, ahogy a cselekmény beúsztat egy-egy popslágert betétdalként, a rendőrörsre zenére bemasírozó zombifáklya például meglehetősen szürreálisra sikerült. Sokszor valóban ijesztő, a karakterek jól el lettek találva, egyetlen negatívuma, hogy túl sokmindent akartak belezsúfolni, és talán ennek köszönhető, hogy a főgonosz meglehetősen súlytalan, és a végső "bossfight" sem lett túlkomplikálva. Ettől eltekintve, nekem kifejezetten tetszett a stílusváltás, hangulatos film kerekedett belőle.

2022.12.31 Zsolt Szabó

Újabb félre sikerült adaptáció

A Resident Evil játékokat nem kell bemutatni szerintem senkinek sem, főleg azoknak, akik ezekben a körökben mozognak igazán. Az egyik legjobb franchise a játékiparon belül, és persze, hogy ami jól működik, rögtön meg is kell filmesíteni, és minden bő... Teljes kritika

2022.01.08 indingo

Az eleje jól és izgalmasan indult a filmnek, utána kicsit átcsapott a szokványos horrorokba, és a film második fele már nem volt akkora durranás, mint az várhattuk tőle.

2021.12.26 Caravaggio1978

Inkább a játék...

Aki esetleg nem játszotta végig a PS-sorozatot, az talán nem is fogja értékelni ezt a mozit... Amúgy a helyszínek, emberek öltözete stb. tényleg ugyanaz, nagyon-nagyon tetszettek az azonosságok. Ezt simán lehetne folytatni még elég sok résszel, lehetne vinni a történetet tovább. Lehetett volna izgalmasabb is, de lehet, hogy én elfogult vagyok, mert a játékok kenterbe verik bármelyik moziverziót. A szereplők nagyon tetszettek, gyönyörűen meg lett minden tervezve. De a videójáték rajongóinak ez egy igazi csemege lesz, nekem is az volt!

2022.01.30 Ms. Akárki

A régi Kaptár-filmek iránt érzett tiszteletből végigszenvedtem, de ezt kár volt mozis szinten bemutatni. Csak azt nem értem, hogy az ilyen gyenge filmeket miért nem streamingre szánják, alacsonyabb költségvetéssel persze, hogy megérje. Ritka kiszámít... Több

2022.01.05 HE7EDIK

Van néhány ötletesebb jelenet, és a hangulat is elég hátborzongató, de meg se közelíti az első részt.

2023.07.28 Jerico

Közepes a többi Kaptár részhez képest

A zombis filmeket vagy szereti valaki, vagy utálja. Megosztó kategória tehát, amelynek én az első nézői csoportjába tartozom, vagyis a zombis sztorik kedvelői közé. A kaptár: Raccoon City visszavár jól indul, Kaya Scodelario jó választás központi karakternek, és helyt is áll szerepében. A probléma a script és a rendezés, mely iszonyúan gyengécske, főleg a film közepétől. Ott konkrétan átmegy minden B kategóriába, a látvány és sztori is. Pozitívum a sejtelmes képek sora, a baljós színvilággal. Jó a film fényképezése is, így technikailag mondhatni, rendben van az egész. Aztán jön az a rész, ahol Claire (Kaya Scodelario) rájön bizonyos titkokra, és behatol az Umbrella föld alatti részeibe. Onnantól egyre több a bugyutaság. Neal McDonough kissé hiteltelen a gonosz umbrellás szerepében, és az is elég gáz, amikor szörnyeteggel kezd küzdeni főhősnőnk. Az eddig elkészül 7 Kaptár-film közül nálam kiemelkedik a legelső és a negyedik epizód (Túlvilág), és nagyon jó még a Netflixes sorozat is, a 2022-es Resident Evil, melynek Ella Balinska a főszereplője. A Raccoon City ezekhez képes gyengécske. Értékelésem: 50%.

2022.01.10 Gábor390920

Szerettem a korábbi Kaptár-filmeket is, ahol Alice volt a középpontban, de az ő történetét lezárták még 2016-ban. Ez a történet 1998-ban játszódik, Raccoon Cityt elhagyta az Umbrella vállalat, és szép lassan kezdett lepusztulni a város. Claire Redfie... Több

2023.04.13 drg0602

Szigorúan csak egyszer nézhető film, sajnos. Az első három rész volt az igazi, azóta nem tudnak egy normális részt készíteni mostanság A kaptár sorozatból. Brutálisnak brutális, de nekem az már kevés. A színészi teljesítmények átlagosak. A film légkö... Több

2022.01.21 Greeta

Szerintem nem moziszint. Egyszer meg lehetett nézni, de elég közhelyes és kiszámítható a története.

2022.04.25 BoBamburg

Nagyjából valami ilyenre számítottam. A film olyan, mintha egy Resident Evil játékból összevágták volna a cutscene-jeleneteket. Monoton, a történet nagyon minimális, de azért szórakoztató a maga módján, ha nincsenek nagy elvárások.

2022.01.19 jfruzsi97

Sajnos nem volt nagy durranás. Voltak benne olyan jelenetek, amin elgondolkozik az ember, hogy "simán csinálhatta volna ezt, és akkor nem történik ez meg az."