Űrpiknik (2020)

Űrpiknik

Takács Zalán
Takács Zalán
Walters Lili

Frekvency Ferenc   2023. 01. 12.

Üres, száraz, élettelen. Ripacskodó tehetségtelen színészek, fájdalmasan ócska hang, mint minden magyar filmben. A büdös életben nem érjük el legalább a külföld alapszínvonalát, de nem jönnek rá. Egyszerűen nem tudok mondani az utóbbi évtizedekben egy olyan filmet, amire azt mondhatnám, hogy hű, ez igen.

Timike   2021. 10. 16.

Jó karakterekkel dolgozó magyar filmecske. Érdekes a műfaj, helyenként humoros is.

achyles77   2021. 06. 30.

Kicsit tartottam ettől a filmtől, azt gondoltam, hogy valami művészi szenvelgést lástok majd, de be kellett látnom, hogy ez a sztori bizony telitalálat. Csakis ajánlani tudom mindenkinek.

Turro   2021. 07. 01.

Már egy ideje a magyar filmipar feltámadásáról beszélhetünk az Űrpiknik, pedig folytatja ezt a sikerszériát. Én imádtam, szerintem rendkívül aranyos történet, amely nagyon könnyed és szórakozttató is egyben.

Eastern79   2022. 01. 15.

Könnyű kikapcsolódás

A magyar újhullám egyik gyöngyszeme ez a kedves sci-fi vígjáték. Walters Lili szórakoztató és vicces, a képi világ pedig egyenesen furcsa, ahogy a nyolcvanas évek hangulata keveredik a modern kütyükkel. Cini klasszikus slágerei megalapozzák a hangulatot, bohókás, kedves kaland kerekedik belőle. Érezni, hogy ez nem egy tengerentúli szuperprodukció, de ez a sajátossága végig megmarad anélkül, hogy veszítene a minőségéből, hiszen érezni, hogy az alkotók és a szereplők szíve-lelke benne van.

filmet nekem   2022. 12. 21.

Erről a filmről egyáltalán nem hallottam eddig. A Netflix dobta fel, amikor elindítottam, nem is tudtam, hogy magyar. Rengeteg filmet láttam már, de állítom, hogy ilyen kellemes meglepetésben még nem volt részem, teljesen beszippantott a világa. FOLYTATÁST!!!

A film 4 273 885 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 3 426 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A stáb számos átalakított eszközt használt díszletként, köztük egy szögbelövőt lézerfegyverként.

(csd)

A forgatókönyv első változataiban lézerszemű jegesmedvék és repülő filmek is szerepeltek Budapest városában.

(csd)

A film rendezője, Badits Ákos gyerekként rajongott Tim Burton és David Lynch filmjeiért.

(csd)

Az Űrpiknik forgatása 25 napig tartott.

(csd)

Badits Ákos rendezői debütálása.

(csd)

Badits Ákos a Terminátor 2 parodisztikus szocreál verzióját tákolta össze, melynek nosztalgikus buhera-jellegéhez tökéletesen passzolnak Zalatnay Sarolta fülbemászó slágerei. több»

Az Űrpiknik tehát a nézői elvárások teljes felülírása, öntörvényűsége ellenére is egy bűbájos sci-fi mese, aminek helyén van a szíve. Szokatlan világa és történetmesélési módszerei miatt valószínűleg sokan nem fogják szeretni, de azt vitathatatlanná teszi, hogy Badits rendezőként több, mint ígéretes. több»

Az Űrpiknik ugye a digitális korszakban játszódik, ennek megfelelően a se ki, se be állapot így jelenik meg: „az ajtó nem működik, de kártya kell hozzá”. több»