Vadászat a Vörös Októberre

The Hunt for Red October
Master
Sean Connery
Alec Baldwin

A hidegháború csúcspontján a szovjetek új szuper tengeralattjárót építenek, egy haditechnikai remekművet, a Vörös Októbert. Mikor az amerikai kormány megneszeli, hogy a tengeralattjáró mozgásban van, attól tartanak, hogy a szovjet haditengerészet támadásra készül. Jack Ryan ügynöknek (Alec… Több

Rendező: John McTiernan
Író: Tom Clancy
Premier (HU): 1990.09.13.
Több

2023.08.26 Ergit

Nagyon ritkán látni tengeralattjárós filmet. Bezzeg ennek a filmnek a sikere után még készítettek 2-3-at, hogy e film farvizén ők is leakasszanak egy kis dohányt! Abban az időben nagyon tetszett ez a film. Mostani életemben már csak kevésbé.

2022.06.22 Master

Az egyik legjobb hidegháborús film

A Vadászat a Vörös Októberre 1990-es film, de tipikusan a hidegháborús idők hangulatát idézi. Adott egy orosz tengernagy, Marko Ramius (Sir Sean Connery), aki átáll az amerikaiakhoz, és adott egy amcsi CIA-szakértő, Jack Ryan (Alec Baldwin), aki ebben segíteni próbálja. Persze, a szovjet hadvezetés szeretné ezt megakadályozni, az amerikaiak meg gyanúsan szemlélik az eseményeket. Ryan feladata meggyőzni őket Ramius jó szándékairól. A végeredmény egy pörgős és érdekes hidegháborús mozi, rengeteg cool tengeralattjárós jelenettel. Nálam benne van a TOP 200 legjobb valaha készült filmben. Értékelésem: 85%.

2019.01.21 indingo

Ez egy olyan film ahol a figyelmünk egy percig sem lankadhat ha érteni akarjuk mi is történik. Két világhatalom "összecsapása" avagy diplomáciai manipuláció, hogy hogyan tálaljuk az eseményeket, hogy az igazság ne derülhessen ki. Részesei lehetünk e... Több

Nagyon gyenge,erőltetett,unalmas film. Szinte egyik színész sem játszott benne jól. Szomorú,mert a téma érdekes ,de ez a megközelítés nagyon semmilyen.

2016.08.26 dulkap

Egy nagyon régi elmaradásomat pótoltam és egy cseppet sem bántam meg. Több, mint 2 óra de szinte végig fent tartja a feszültséget és úgy lesz vérbeli akciómozi, hogy klasszikus értelemben alig van benne akció. Kitűnő színészek, kiváló rendezés és szinte hibátlan film.

Az eredeti terv szerint Klaus Maria Brandauer játszotta volna Markus Ramiu szerepét, de a forgatás előtt eltörte a lábát. Az ő javaslata alapján lett a szereplő Sean Connery. A rendező, John McTiernan nem bánta meg, egy rövid idézet tőle: [Sean] "A tömény profi, bármit el tud játszani, igazi sztár..."Szerző: Berto49

Az orosz és az angol nyelvben is ugyanazt jelenti az "armageddon" szó. A film elején ennél a szónál váltanak oroszról angolra a szovjetek.Szerző: ZeroHero

Hogy könnyebben meg lehessen különböztetni a különböző tengeralattjárók belterét, külön színkódokat találtak ki nekik. A Vörös Október beltere vörös fényekkel van bevilágítva, a Dallas pedig kékkel.Szerző: kázsé

A Vörös Október filmben használt makettjének csak a jobb oldalát dolgozták ki. Mikor "balról vették" a hajót, egyszerűen megfordították a felvételt.Szerző: kázsé

Éjjeli ügynök
A kijelölt túlélő