Vadlovak - Hortobágyi mese

Vadlovak - Hortobágyi mese

2024.01.20 Bafam

Vadlovak tapossák a Natura 2000 besorolású védett, széleslevelű csenkeszt...

Szívroham elkerülése végett a fanatikus természetvédők ne nézzék meg ezt a filmet, mivel a filmben szereplő állatok, vadlovak tapossák és lelegelik a szigorúan védett „Natura 2000” besorolású réten, Pentezug „ex lege” mocsár és láp faunájában élő rendkívül ritka előfordulású széleslevelű csenkeszt, és váltakozólevelű csenkeszt. Az őshazájukban, Mongóliában a filmben látható vadlovak a kihalás szélére kerültek. Populációjuk a világ lótenyésztői körében a nulla felé kezdett el tendálni. Persze mi, magyarok ebben is az élen járunk, előre megyünk, nem hátra, és megmentjük ezeket a lovakat a biztos kipusztulásuktól, a kihalásuktól, tehát Magyarország fontos szerepet játszik itt is. Teszik ezt a magyarok oly módon, hogy betelepítik azokat a lovakat a lélegzetelállítóan szép Hortobágy védett területére. A betelepített ménes életét mutatja be ez a film, ide születik meg Cseppke, a vadlócsikó, aki hamarosan már szülei vezetésével vándorol a hatalmas mocsarakkal és kis ligeterdőkkel megtört végtelen rónaságban, ahol rókákkal, sasokkal és sok más állattal élnek együtt. Ami lehet akár természet- vagy dokumentumfilm is egyszerre.

2021.11.01 Gábor Rózsa

Annyira szép képeket láttam Hortobágyról, hogy elállt a lélegzetem

Nem kell más kontinensek természetfilmjeit nézni ahhoz, hogy gyönyörködhessünk. Művészi és zseniális a látványvilág. A bemutatás érzékeny. Az egyetlen hiányosság a "veszély" hiánya, de hát ez a Hortobágy szelídségéből fakad. Köszönöm az élményt.

2023.08.10 Fikatours_blogger

Nem árt egy távkapcsoló a kézbe

Csodálatos képek, látványos jelenetek, de ebben az anyagban max. egy fél órás dokumentumfilmre való tartalom volt.

2021.11.05 mikike0729

Csodálatos dokumentumfilm, amivel én magam nem is tudtam betelni. Nagyon szépen mutatja be ezt a világot, amivel szerintem mi magunknak is sokkal gyakrabban kellene találkoznunk. Imádtam!

2022.08.22 Jake

Volt szerencsém saját szememmel látni a vadlovakat, alig egy hónappal azelőtt, hogy megnéztem volna a filmet. Lebilincselő alkotás, többször meg is néztem. A természet csodái magával ragadnak. Gratulálok a készítőknek!

2021.11.23 Szántó Marcsi

Kivételes

Mintegy 15 év után csak a Vadlovak miatt ültem be az Urániába, egyáltalán moziba. Annyira jót tenne mindenkinek, ha megnéznék ezt a csodálatos alkotást.

2022.01.09 Vilmos393432

Lószex!

A film gyönyörűen átadta a fenséges paripák életét és annak minden szakaszát. Nem láttam 1 vadászt se, ami elszomorított, de cserébe kaptunk egy jelenetet, ahol egy kis paci lóg ki anyja sz*ros seggéből. 10/10 (jobb, mint a pH)

2021.11.24 Timea Varga-Kovacs

Zseniális

Nincs rá jobb szó. Mindenkinek látnia kell.

2021.11.25 Czibere Anna Mária

The Best

Ez a film egyszerűen fogalmazva: csodálatos.

2021.11.23 Galgó

CSODA