Vágy és vezeklés (2007)

Atonement

Thomas Ferald   2021. 06. 05.

A lelkiismeret a legszigorúbb bíróság

Olykor birkózni kell a szavakkal. Azt gondolná az ember, hogy akinek a vérében van az írás, a betűk formálása, a szavak teljes egésszé alakítása, annak ez zsigeri, és a kisujjából kirázza a mondatokat. Többnyire nem tévednek, ám az igazsághoz hozzáta... teljes kritika»

Berto49   2018. 11. 26.

Könyvben is, filmen is nagyszerű élmény

Ez a regényadaptáció ritkán látható módon hűségesen követi az irodalmi alapot. A 2001-es megjelenésű regény 2005 óta azonos címen, Lukács Laura fordításában magyarul is olvasható. Szerzője Ian McEwan (1948) Booker-díjas angol író. A film első ötven p... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 17.

Ez az a fajta romantikus film mely könnyedén kapja el a néző szívét és kifacsarja amennyire csak lehet. Nagyon szép és romantikus film. James McAvoy eszméletlen volt.

dailyfilmsan   2018. 02. 21.

Kiváló film. Fordulatos és sokatmondó. A színészek egytől egyig meggyőzik az embert arról hogy mindez amit elénk vetíti a képernyő valódi. Érzelmes de mégis könnyed. A Zenétől a díszletig minden rendben van.

ZeroHero   2015. 06. 07.

meglepő és megrázó sztori, nem igazán besorolható, inkább dráma mint romantikus. Kiváló rendezés!

Dodi   2015. 06. 10.

Csodálatos film, nagyon szeretem. James McAvoy alakítása pedig páratlan! Nem könnyű darab, de minden percét megéri. Megrázó történet, ami magával ragadja a nézőt.

MidoD7   2019. 04. 21.

Valahogy olyan semleges film lett, számomra legalábbis. Nekem személy szerint ez a film nem igazán jött be. Semmi olyan momentuma nem volt, ami igazán megfogott volna, hiányzott belőle valami plusz erő.

Saoirse Ronan
James McAvoy

Robbie a moziban a "Ködös utak" című, 1938-as Marcel Carné-filmet nézi meg.

(Berto49)

A film egyedi képi világát úgy érték el, hogy a kamerák lencséjére Christian Dior harisnyákat húztak .

A történet alapját Ian McEwan 2001-es regénye adta, az író a film megalkotásában mint segédproducer is részt vett.

Saoirse Ronannak a film nagy sikert hozott, Oscar-, BAFTA- és Golden Globe-jelöléseket kapott, és ismertté vált a filmnek köszönhetően.

A film 40 különböző díjat kapott, és felkerült a 2007 Legjobb Filmjei-listájára.

Dario Marinelli zeneszerző Oscar-díjat kapott ezért a munkájáért.

A film előállítási költsége 30 millió dollár volt, és 129 millió dollárt hozott vissza.

Keira Knightley úgy készült a szerepre, hogy 1930-as és 1940-es években készült filmeket nézett.

A forgatás első napját megelőzően a stáb három héten keresztül tartott speciális próbákat, hogy a színészek megszokják a környezetet és karaktereiket.

A film Ian McEwan azonos című regénye alapján készült.

A legjobb filmnek járó díjat abban az évben a Nem vénnek való vidék kapta meg, ami a szerintem borzalmas. Én mindenképpen a Vágy és vezeklést választottam volna, mivel a három legfontosabb dologról szól: szerelemről, életről, halálról. több»