84% 506 szavazat

Saoirse Ronan

FILMINFÓ

Tartalom 1
Hivatalos tartalom

Egy forró nyári napon 1935-ben Angliában a nagy képzelőerővel és írói vénával megáldott kislány, a 13 éves Briony (Saoirse Ronan) rájön, hogy nővére, Cecilia (Keira Knightley) és a szomszéd fiú (James McAvoy) szerelmesek. De a dologban többet lát, mint ami a felszínen mutatkozik. Úgy véli,… Több

Rendező: Joe Wright
Író: Ian McEwan
Forgatókönyvíró: Christopher Hampton
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2008.01.24.

2024.06.17 Erik Csok

Egy hazugság bizony képes kettészakítani nem is egy, hanem két ember életét is!

Elég szomorú film, már ami a jeleneteket illeti, ugyanakkor a nézése közben eleinte azt gondoltam, hogy siet a film, kapkod, de idővel már nem volt így, ugyanis a végére minden szépen össze állt. Van a film végén egy fordulat, ami ilyen filmeknél nem szokásos, de jót tett ez a filmnek, ez tette az egész filmet kifejezetten széppé és összetetté. Van benne sok mondanivaló, és az a helyzet, amit bemutat, hát egyik ember sem akarna a két főszereplő helyében lenni. És ha már főszereplők, működik a kémia Keira Knightley és James McAvoy között, és jól is játsszanak, bár ahhoz képest, hogy Keira Knightley főszereplő, annyi sok játékideje még nincs is. Mindenesetre ez egy fontos üzenetekkel teli kis romantikus dráma, én jobbra számítottam, de így sem volt rossz, aki még nem látta, nézze meg, az pedig csak jobbá teszi, hogy a régi időkben játszódik!

2017.07.17 Deku

Ez az a fajta romantikus film mely könnyedén kapja el a néző szívét és kifacsarja amennyire csak lehet. Nagyon szép és romantikus film. James McAvoy eszméletlen volt.

2018.11.26 Berto49

Könyvben is, filmen is nagyszerű élmény

Ez a regényadaptáció ritkán látható módon hűségesen követi az irodalmi alapot. A 2001-es megjelenésű regény 2005 óta azonos címen, Lukács Laura fordításában magyarul is olvasható. Szerzője Ian McEwan (1948) Booker-díjas angol író. A film első ötven p... Teljes kritika

2018.02.21 dailyfilmsan

Kiváló film. Fordulatos és sokatmondó. A színészek egytől egyig meggyőzik az embert arról hogy mindez amit elénk vetíti a képernyő valódi. Érzelmes de mégis könnyed. A Zenétől a díszletig minden rendben van.

2023.10.07 Ahoj poplacsek

Fantasztikus kivitelezés

Csodálatos kivitelezésű film, nagyszerű színészekkel. Saoirse Ronan még gyerek, de a tehetsége már nyilvánvaló, a pár évvel idősebb folytatását Romola Garai adja elő, szerintem kifejezetten korrektül. James McAvoy rendkívüli, Keira Knightley magához képest átlagos. Benedict Cumberbatch pillanatokra szerepel, aki miatta nézné meg a filmet, ne fáradjon. A történet nem túl szövevényes, sőt, egyenesen egyszerűnek tekinthető, néha azért belecsempésznek egy kis rejtélyt itt-ott, de mindig hamar fény derül mindenre. Egy gyerekkori hazugság következményeit meséli el, melyet egy, a szexualitásával ismerkedő meggondolatlan 13 éves lány követ el. Az egész egy katartikus és nagy erejű, egyben meglepő lezárást kap – semmi hollywoodi happy end sajnos, de mégis valahol pozitív a kicsengése. /Offtopic kiegészítés a végére: A Brighton-alsón lévő, Seven Sistersre néző ház annyira valószínűtlenül ideális kilátással rendelkezik, hogy vagy nem létezik, és odaszerkesztették, vagy megfizethetetlen lehet / Update: megnéztem, az a Coastguard Cottages, még külön weboldala is van. Nem éppen magánépület. Amúgy ezer okból is érdemes arra elkirándulni, ha az ember Londonban jár, olcsón és nagyon-nagyon gyorsan oda lehet vonatozni. Off vége./ Nézzétek bátran.

#1

Robbie a moziban a "Ködös utak" című, 1938-as Marcel Carné-filmet nézi meg.Szerző: Berto49

#2

A film egyedi képi világát úgy érték el, hogy a kamerák lencséjére Christian Dior harisnyákat húztak . Szerző: Bogi87

#3

A történet alapját Ian McEwan 2001-es regénye adta, az író a film megalkotásában mint segédproducer is részt vett. Szerző: Bogi87

#4

Saoirse Ronannak a film nagy sikert hozott, Oscar-, BAFTA- és Golden Globe-jelöléseket kapott, és ismertté vált a filmnek köszönhetően. Szerző: Bogi87

#5

Értékelés: 9/10
(2015. 05. 27.)
A legjobb filmnek járó díjat abban az évben a Nem vénnek való vidék kapta meg, ami a szerintem borzalmas. Én mindenképpen a Vágy és vezeklést választottam volna, mivel a három legfontosabb dologról szól: szerelemről, életről, halálról. Több