Deku   2017. 07. 17.

Ez az a fajta romantikus film mely könnyedén kapja el a néző szívét és kifacsarja amennyire csak lehet. Nagyon szép és romantikus film. James McAvoy eszméletlen volt.

Berto49   2018. 11. 26.
Könyvben is, filmen is nagyszerű élmény

Ez a regényadaptáció ritkán látható módon hűségesen követi az irodalmi alapot. A 2001-es megjelenésű regény 2005 óta azonos címen, Lukács Laura fordításában magyarul is olvasható. Szerzője Ian McEwan (1948) Booker-díjas angol író. A film első ötven percének légköre erősen emlékeztetett James Ivory „Napok romjai” című munkájára. Meglepődve olvastam a rendező egy nyilatkozatában, hogy Ivory erősen inspirálta őt, meg kell hagyni, sikeresen. Természetesen más a történet, a főhőse Briony Tallis (a 13 éves lány szerepében a nyakigláb Saoirse Ronant láthatjuk, aki azóta jelentős filmes karriert ért el, de személy szerint engem annyira befolyásolt ez az ellenszenves szerep, hogy a későbbi alakításai... több»

dailyfilmsan   2018. 02. 21.

Kiváló film. Fordulatos és sokatmondó. A színészek egytől egyig meggyőzik az embert arról hogy mindez amit elénk vetíti a képernyő valódi. Érzelmes de mégis könnyed. A Zenétől a díszletig minden rendben van.

ZeroHero   2015. 06. 07.

meglepő és megrázó sztori, nem igazán besorolható, inkább dráma mint romantikus. Kiváló rendezés!

Dodi   2015. 06. 10.

Csodálatos film, nagyon szeretem. James McAvoy alakítása pedig páratlan! Nem könnyű darab, de minden percét megéri. Megrázó történet, ami magával ragadja a nézőt.

Saoirse Ronan
James McAvoy

A legjobb filmnek járó díjat abban az évben a Nem vénnek való vidék kapta meg, ami a szerintem borzalmas. Én mindenképpen a Vágy és vezeklést választottam volna, mivel a három legfontosabb dologról szól: szerelemről, életről, halálról. több»

Robbie a moziban a "Ködös utak" című 1938-as Marcel Carné-filmet nézi meg.

(Berto49 )

A film egyedi képi világát úgy érték el, hogy a kamerák lencséjére Christian Dior harisnyákat húztak .

A történet alapját Ian McEwan 2001-es regénye adta, az író a film megalkotásában mint segédproducer is részt vett.