Vágy és vezeklés

Atonement
elekm90

Saoirse Ronan
James McAvoy

Egy forró nyári napon 1935-ben Angliában a nagy képzelőerővel és írói vénával megáldott kislány, a 13 éves Briony (Saoirse Ronan) rájön, hogy nővére, Cecilia (Keira Knightley) és a szomszéd fiú (James McAvoy) szerelmesek. De a dologban többet lát, mint ami a felszínen mutatkozik. Úgy véli,… Több

Rendező: Joe Wright
Író: Ian McEwan
Forgatókönyvíró: Christopher Hampton
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2008.01.24. | HBO Max (2021.11.13.) | SkyShowtime (2023.02.14.)

2023.12.14 Majorkas

Nem rossz

A befejezés miatt nem lett a kedvenc, egyébként nem rossz.

2018.02.21 dailyfilmsan

Kiváló film. Fordulatos és sokatmondó. A színészek egytől egyig meggyőzik az embert arról hogy mindez amit elénk vetíti a képernyő valódi. Érzelmes de mégis könnyed. A Zenétől a díszletig minden rendben van.

2017.07.17 Deku

Ez az a fajta romantikus film mely könnyedén kapja el a néző szívét és kifacsarja amennyire csak lehet. Nagyon szép és romantikus film. James McAvoy eszméletlen volt.

2018.11.26 Berto49

Könyvben is, filmen is nagyszerű élmény

Ez a regényadaptáció ritkán látható módon hűségesen követi az irodalmi alapot. A 2001-es megjelenésű regény 2005 óta azonos címen, Lukács Laura fordításában magyarul is olvasható. Szerzője Ian McEwan (1948) Booker-díjas angol író. A film első ötven p... Teljes kritika

2021.03.05 elekm90

Erős dráma arról, hogy a gyermeki fantázia és női féltékenység milyen veszélyes lehet. Az első "fejezet" a birtokon kissé lassan indult be, de onnantól kezdve egy szép történet kerekedett belőle. Az már itt is nagyon átjött, hogy Saoirse Ronan micsod... Több

Robbie a moziban a "Ködös utak" című, 1938-as Marcel Carné-filmet nézi meg.Szerző: Berto49

A film egyedi képi világát úgy érték el, hogy a kamerák lencséjére Christian Dior harisnyákat húztak . Szerző: Bogi87

A történet alapját Ian McEwan 2001-es regénye adta, az író a film megalkotásában mint segédproducer is részt vett. Szerző: Bogi87

Saoirse Ronannak a film nagy sikert hozott, Oscar-, BAFTA- és Golden Globe-jelöléseket kapott, és ismertté vált a filmnek köszönhetően. Szerző: Bogi87

(2015. 05. 27.)
A legjobb filmnek járó díjat abban az évben a Nem vénnek való vidék kapta meg, ami a szerintem borzalmas. Én mindenképpen a Vágy és vezeklést választottam volna, mivel a három legfontosabb dologról szól: szerelemről, életről, halálról. Több