Vélemények: Vágy és vezeklés (2007)

elekm90   2021. 03. 05.

Erős dráma arról, hogy a gyermeki fantázia és női féltékenység milyen veszélyes lehet. Az első "fejezet" a birtokon kissé lassan indult be, de onnantól kezdve egy szép történet kerekedett belőle. Az már itt is nagyon átjött, hogy Saoirse Ronan micsod... több»

Berto49   2018. 11. 26.

Könyvben is, filmen is nagyszerű élmény

Ez a regényadaptáció ritkán látható módon hűségesen követi az irodalmi alapot. A 2001-es megjelenésű regény 2005 óta azonos címen, Lukács Laura fordításában magyarul is olvasható. Szerzője Ian McEwan (1948) Booker-díjas angol író. A film első ötven p... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 17.

Ez az a fajta romantikus film mely könnyedén kapja el a néző szívét és kifacsarja amennyire csak lehet. Nagyon szép és romantikus film. James McAvoy eszméletlen volt.

dailyfilmsan   2018. 02. 21.

Kiváló film. Fordulatos és sokatmondó. A színészek egytől egyig meggyőzik az embert arról hogy mindez amit elénk vetíti a képernyő valódi. Érzelmes de mégis könnyed. A Zenétől a díszletig minden rendben van.

ZeroHero   2015. 06. 07.

meglepő és megrázó sztori, nem igazán besorolható, inkább dráma mint romantikus. Kiváló rendezés!

Dodi   2015. 06. 10.

Csodálatos film, nagyon szeretem. James McAvoy alakítása pedig páratlan! Nem könnyű darab, de minden percét megéri. Megrázó történet, ami magával ragadja a nézőt.

MidoD7   2019. 04. 21.

Valahogy olyan semleges film lett, számomra legalábbis. Nekem személy szerint ez a film nem igazán jött be. Semmi olyan momentuma nem volt, ami igazán megfogott volna, hiányzott belőle valami plusz erő.

doroffee   2016. 02. 09.

Mindenképp elolvasom a könyvet is, mert a film lebilincselő volt. Már a látvány is csodás volt, de a történet az, ami igazán rabul ejtett... hogy hogyan tud minden életet megváltoztatni egy félreértés és egy rögeszme, főleg egy olyan viharos időszakb... több»

authorgirlll   2017. 12. 30.

Nagyon szomorú mégis fergeteges film a háború előtti időkről és a szörnyűségeiről. Egy lopott pillanatért is nagy árat kell néha fizetnünk. Gyakran inkább bíznak az emberek egy nagybirtokos kislányban mint a cseléd fiúban.

Ghotik   2016. 10. 03.

Meglepően pozitív csalódás volt a film. Nagyon érdekes, misztikus, és egy percig sem volt unalmas. A hangulata nagyon megfogó, magával ragadó, a színészek profik.

batukán   2015. 12. 31.

Nagyon szép film, hihetetlen képi megoldásokkal. Pl az alagutas jelenet. Bocsi, ha valaki még nem látta. Ez egy egész estés csoda, amit nem szabad kihagyni.

a.edit63   2015. 05. 19.

Csodálatos film, gyönyörű képivilággal, nem lehet betelni velük. A Briony-t alakító Saoirse Ronan pedig nagyon jól játszik,kiváló alakítást nyújt. Ezt a filmet nem lehet egy könnyen elfelejteni...

rhamus   2015. 07. 17.

Nem értem, hogy tarthatják egyesek annyira jó filmnek. Nekem nem jön be ez a történet. A rendezéssel nincs gond, a látvány kiváló, a színészek is jók csak valahogy nem jött át az érzés. Max közepes

Mulds   2016. 06. 11.

Nekem ez a sztori nem igazán jött be sajnos.A történet itt elég durva módon lehúzza az egész filmet. Nekem úgy tűnt mintha össze vissza ugrálnánk és nem lehet eldönteni sokszor hogy most mi is van. Nem ajánlom.

Mócii   2015. 06. 26.

Hihetetlenül jó film. Nem az a nyálas romantikus, mégis tele van érzelemmel. A színészek nagyon tetszettek, véleményem szerint kiváló alakítást nyújtottak.

Regi82   2015. 11. 18.

Gyönyörűen fényképezett, elgondolkodtató film. Nagyon sajnáltam a kislányt. Kusza lehet a film,mert az egész történet egy emlékezés. Mindennel elégedett vagyok!

Aranyhal   2015. 08. 13.

Nagyon megfogott a film egyediségével és különleges hangulatával, valamint különleges szereplői karaktereivel. Magával ragadó, érdekfeszítő film, ami mély nyomot hagyott bennem.

*tünde   2015. 06. 01.

Szeretem az olyan filmeket, amelyek a világháború idején játszódnak. Nagyon szomorú történet, egy kislány nagy képzelőerővel és egy hazugsággal aminek nagyon súlyos következményei lesznek.

*bella   2015. 05. 29.

Kirana80   2016. 06. 27.

Izgalmas, érdekes történet, nem szokványos, és ez volt ami a legjobban tetszett elsőre benne. Megkapó képi világa és csodálatos színészi alakítások nem elkerülendőek szintúgy.

Melibaba   2015. 06. 16.

bambula   2015. 05. 06.

Súlyos és nagyon szép film, James McAvoy nagy kedvencem és jobb nem is lehetne a szerepben. Igazi dráma, jó a szereposztás és a történetvezetés. Több figyelmet érdemelne.

kiskat   2015. 02. 16.

Szerintem ez a film nagyon negatív és szomorú. Miután megnéztem teljesen depressziós hangulatba kerültem. Nagyon elvont film, viszont ez több embernek bejön. Ami nagyon érdekes volt benne az a szemléletmódja. Ahogy nem csak egy, hanem több személy szemléletéből is leírja a gondolatokat.

*zsanka   2015. 02. 25.

Én nagyon megszerettem. Szeretem az olyan filmeket, amelyek a nem olyan távoli múltban játszódnak. Nagyon szomorú történet, egy kislány nagy képzelőerővel és egy hazugsággal aminek nagyon súlyos következményei lesznek. Szép film, nagyon megindító.

teado   2015. 08. 06.

reddress1   2015. 04. 13.

Nem olvastam még a könyvet, de nekem nagyon tetszett. Szép, romantikus történet,- ahogy azt az írónőtől már megszokhattuk- ami igen korhűre sikeredett. Engem csupán az időben való ugrálgatások zavartak be kicsit, de szerintem érdemes megnézni !

Brie   2015. 02. 17.

Szerintem egy romantikus filmnek ilyennek kell lennie. Nagyon érdekes története van és itgalmas. Keirának ez ilyen szerepek állnak nagyon jól.

Toncsi   2015. 01. 18.

Hihetetlenül magával ragadó történet elképesztő képi világgal és zenével, teljesen beszippant, és nagyon mélyen megérint. Nagyon szimpatikus, ahogy a rendező kezeli az időt, és összerakja a történetet, igazi művészi alkotás. Az egyetlen dolog, ami ne... több»

justynaw   2014. 11. 21.

Úgy hallom, az eredeti könyv verzió jobb, mint a film, én még nem olvastam, úgyhogy nem tudom, de az biztos, hogy a film egészen rendkívüli. Nem csak kiváló történeti dráma, ami nagyon korhű, hanem egy megkapó szerelmi történet is, ami végre nincs le... több»