Vágy és vezeklés

Atonement

2023.12.14 Majorkas

Nem rossz

A befejezés miatt nem lett a kedvenc, egyébként nem rossz.

2018.02.21 dailyfilmsan

Kiváló film. Fordulatos és sokatmondó. A színészek egytől egyig meggyőzik az embert arról hogy mindez amit elénk vetíti a képernyő valódi. Érzelmes de mégis könnyed. A Zenétől a díszletig minden rendben van.

2017.07.17 Deku

Ez az a fajta romantikus film mely könnyedén kapja el a néző szívét és kifacsarja amennyire csak lehet. Nagyon szép és romantikus film. James McAvoy eszméletlen volt.

2018.11.26 Berto49

Könyvben is, filmen is nagyszerű élmény

Ez a regényadaptáció ritkán látható módon hűségesen követi az irodalmi alapot. A 2001-es megjelenésű regény 2005 óta azonos címen, Lukács Laura fordításában magyarul is olvasható. Szerzője Ian McEwan (1948) Booker-díjas angol író. A film első ötven p... Teljes kritika

2021.03.05 elekm90

Erős dráma arról, hogy a gyermeki fantázia és női féltékenység milyen veszélyes lehet. Az első "fejezet" a birtokon kissé lassan indult be, de onnantól kezdve egy szép történet kerekedett belőle. Az már itt is nagyon átjött, hogy Saoirse Ronan micsod... Több

2021.11.02 Fikatours_blogger

Ahhoz képest, hogy ez egy romantikus történet, túl soknak éreztem a háborús jelenetek arányát. Nyilván sokba került a temérdek statisztával forgatott, grandiózus tengerparti kép, de jócskán vágható lett volna, nem adott hozzá a dramaturgiához, viszont két óra fölé nyújtotta a filmet.

2023.10.07 Ahoj poplacsek

Fantasztikus kivitelezés

Csodálatos kivitelezésű film, nagyszerű színészekkel. Saoirse Ronan még gyerek, de a tehetsége már nyilvánvaló, a pár évvel idősebb folytatását Romola Garai adja elő, szerintem kifejezetten korrektül. James McAvoy rendkívüli, Keira Knightley magához képest átlagos. Benedict Cumberbatch pillanatokra szerepel, aki miatta nézné meg a filmet, ne fáradjon. A történet nem túl szövevényes, sőt, egyenesen egyszerűnek tekinthető, néha azért belecsempésznek egy kis rejtélyt itt-ott, de mindig hamar fény derül mindenre. Egy gyerekkori hazugság következményeit meséli el, melyet egy, a szexualitásával ismerkedő meggondolatlan 13 éves lány követ el. Az egész egy katartikus és nagy erejű, egyben meglepő lezárást kap – semmi hollywoodi happy end sajnos, de mégis valahol pozitív a kicsengése. /Offtopic kiegészítés a végére: A Brighton-alsón lévő, Seven Sistersre néző ház annyira valószínűtlenül ideális kilátással rendelkezik, hogy vagy nem létezik, és odaszerkesztették, vagy megfizethetetlen lehet / Update: megnéztem, az a Coastguard Cottages, még külön weboldala is van. Nem éppen magánépület. Amúgy ezer okból is érdemes arra elkirándulni, ha az ember Londonban jár, olcsón és nagyon-nagyon gyorsan oda lehet vonatozni. Off vége./ Nézzétek bátran.

2015.06.07 ZeroHero

meglepő és megrázó sztori, nem igazán besorolható, inkább dráma mint romantikus. Kiváló rendezés!

2015.06.10 Dodi

Csodálatos film, nagyon szeretem. James McAvoy alakítása pedig páratlan! Nem könnyű darab, de minden percét megéri. Megrázó történet, ami magával ragadja a nézőt.

2019.04.21 MidoD7

Valahogy olyan semleges film lett, számomra legalábbis. Nekem személy szerint ez a film nem igazán jött be. Semmi olyan momentuma nem volt, ami igazán megfogott volna, hiányzott belőle valami plusz erő.

2016.02.09 doroffee

Mindenképp elolvasom a könyvet is, mert a film lebilincselő volt. Már a látvány is csodás volt, de a történet az, ami igazán rabul ejtett... hogy hogyan tud minden életet megváltoztatni egy félreértés és egy rögeszme, főleg egy olyan viharos időszakb... Több

2016.10.03 Ghotik

Meglepően pozitív csalódás volt a film. Nagyon érdekes, misztikus, és egy percig sem volt unalmas. A hangulata nagyon megfogó, magával ragadó, a színészek profik.

2017.12.30 authorgirlll

Nagyon szomorú mégis fergeteges film a háború előtti időkről és a szörnyűségeiről. Egy lopott pillanatért is nagy árat kell néha fizetnünk. Gyakran inkább bíznak az emberek egy nagybirtokos kislányban mint a cseléd fiúban.

2016.06.27 Kirana80

Izgalmas, érdekes történet, nem szokványos, és ez volt ami a legjobban tetszett elsőre benne. Megkapó képi világa és csodálatos színészi alakítások nem elkerülendőek szintúgy.