Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Végtelen történet (1984)

Die unendliche Geschichte

Blank   2021. 01. 06.

Gyermekkorom óriási hatású kedvence. Imádom.

Deku   2017. 07. 17.

Elég rég volt már, hogy én ezt a filmet megnéztem, az rémlik, hogy tökre oda voltam érte. Simán elvarázsolt és látványilag sem volt probléma persze az akkori időkben még.

Norbi   2018. 07. 27.

Régebben láttam már, de arra visszatérők emlékezni, hogy nem voltam tőle elragadtatva. Egynek elment már akkor is, és most is hogy belenéztem így gondolom.

Norbert93   2019. 05. 05.

Nagyon régi fantasy, talán az első elfogadható fantasy-k egyike. Kalandos film, a kor technikájának megfelelő, de maga módján egyedi és mesés megoldásokkal és díszletekkel.

kevelin Nézhetetlen  2019. 06. 01.

Végtelen és unalmas. És végtelenül unalmas. Még kisebb koromban néztem meg, de a történetnek se füle, se farka. Csak annyit jegyeztem meg, hogy alig vártam, hogy ez a maratoni semmi véget érjen. Semmi nem is ragadt meg belőle, pedig a legtöbb filmre, amit nézek, emlékszem. Időpocsékolás abszolút.

Milanman   2015. 05. 04.

Gyermekkorom óriási hatású kedvence, az egyik leghangulatosabb mesefilm a 80-as évekből.

ZozArt89   2019. 07. 16.

Biztos az a baj, hogy mai szemmel néztem meg, de kezdtem félni, hogy sose lesz vége, ahogy a címe is mondja. Uncsi, és teljesen feleslegesnek éreztem. Kidobott idő volt.

A film a regény feléig követi a cselekményt.

(ps)

Falkor megjelenítéséhez egy 13 méteres műanyag bábot építettek, amely mintegy hatezer elemből állt.

(ps)

Michael Ende nagyon elégedetlen volt a filmmel, nem is engedte, hogy a film elején látható stáblistán megjelenítsék a nevét.

(ps)

Tami Stronach a forgatás előtt vesztette el két első fogát. A filmesek műfogakat adtak neki, amivel meg kellett tanulnia selypítés nélkül beszélni.

(ps)

A legtöbb jelenetet Münchenben forgatták, de a valós világban játszódóakat Kanadában.

(ps)

A forgatás alatt Németországban akkora hőség volt, hogy nem tudták megfelelően használni a kék hátteret, ráadásul az egyik műnyag szobor is megolvadt.

(ps)

A film alapjául szolgáló regény írója, Michael Ende azt remélte, hogy a filmet Andrzej Wajda vagy Akira Kurosawa fogja rendezni.

(ps)

Tami Stronach mindössze 11 éves volt a forgatás kezdetekor.

(ps)

Ha egyszer lesz gyerekem, rongyosra fogom nézetni vele ezt az alkotást, addig a saját örömömre nézem újra és újra, mert Fantáziaországra nem lehet ráunni! több»