A herceg menyasszonya (1987)

The Princess Bride

dailyfilmsan   2019. 03. 04.

Látszik nagyon a filmen hogy a Disney eléggé a lejtő felé haladt ebben az időszakban. Nagyon gyenge ez a film és nem tudom eldönteni hogy direkt akarja magát a szakadékba taszítani vagy nem is tudnak róla hogy oda halad. A legbosszantó hogy paródiaké... több»

Deku   2017. 08. 30.

Sajnos már rögtön a bemutató nem fogott meg sem pedig a történet, viszont ismerős ajánlása miatt úgy döntöttem mégis belenézek. Ez azonban nem jött be és így alapból nem ütötte meg a jó szintet.

HercegPeter   2019. 02. 12.

Sok utalással találkoztam már, ami a filmmel volt kapcsolatos. Legtöbbször Inigo Montoya nevével és az ő híres mondatával: Helló! Inigo Montoya vagyok. Megölted az apámat. Készülj a halálra! Ennek ellenére egy kedves, gyermeteg történet, amit a tizen... több»

doroffee   2016. 02. 08.

Ez egy nagyon kedves, aranyos mese, amelyeknek szerintem az igazi kuriózumát a karakterek jelentik. Azon kívül egy édes kis történet rosszról és jóról - mint egy klasszikus, jó népmese.

NorbiP   2017. 03. 10.

Szerintem egy nagyon aranyos, szórakoztató, és vicces film. Már többször láttam, de szívesen megnézném többször, annyira jó. Bárkinek tudom ajánlani, aki ki akarja kapcsolni az agyát, és szórakozni kíván 2 órára.

Pirospingu   2016. 09. 06.

Megható történet, tényleg egy kiváló mesét mutat be a film. A humora nagyon hatásos, nagyokat tudtam kacagni rajta. Ez a film a Gyalog galopp és a Gyűrűk ura szerelemgyereke. 7/10

Laci000   2015. 06. 01.

Már nagyon régen láttam ezt a filmet, de egy nézhető, látványos kis film. Nagyon jó a filmzene, nagyon tetszett. A történet nem egy ütős, de egyszer-kétszer meg lehet nézni.

A videojáték neve, amellyel a kisfiú játszik a film elején, Hardball volt, amely a '80-as évek közepén egy igen elterjedt játéknak számított.

Van egy kisváros Szicíliában, amelynek Vizzini a neve, s a szellemi párbajos jelenetben Vizzini azt mondja Westleynek, hogy: "Sose kezdj ki egy szicíliaival, ha a halál a tét".

Ez volt Willoughby Gray utolsó filmje. A színész 6 évvel a film bemutatója után, 1993-ban, 76 évesen halt meg.

Courtney Cox-ot, Meg Ryant és Uma Thurmant is meghallgatták Boglárka hercegnő szerepére.

Az iokén por a valóságban nem létezik.

Fezzik szerepét a legendás kosárlabdázónak, Kareem Abdul-Jabbarnak is felajánlották. A sportoló nagyon szeretett volna szerepelni a filmben, ám erre mégsem került sor, mert a forgatás ütközött volna az NBA menetrendjével.

A film egy jelentős részét egy angol kastélyban vették fel, ahol a díszletek az eredeti berendezések jelentették.

(SódóGA)

Egy alkalommal a rendezőnek, Billy Crystalnak ki kellett mennie a forgatásról, mert annyira nevetett, hogy zavarta saját filmjének felvételét.

(SódóGA)

William Goldman már 1970-ben filmre akarta vinni történetét. Fezzik szerepére akkor a még teljesen ismeretlen Arnold Schwarzenegger volt a befutó.

(SódóGA)

Amikor André the Giant megkapta az újságíróktól a kérdést, hogy miért szeret filmezni, azt mondta: mert akkor senki nem őt nézi.

(SódóGA)

Kell egyfajta nyitottság ehhez a filmhez, mert eléggé egyedi humora van, de ha belerázódunk a hangulatába, jól lehet szórakozni rajta. Nem lép túl egy átlagos romkomon, de a könyvből sikerült átmenteni azt a vonását, hogy az író bátran felrúgta a sablonokat, így még ebben a leegyszerűsített formában is vicces tud maradni. Egyszeri megtekintésre mindenképpen alkalmas, de túl sokat ne várjunk tőle.

6/10 több»