Werckmeister harmóniák

A történet egy magyar alföldi kisvárosban játszódik. Csikorgó, igazi hideg van - hó nélkül. Több százan állnak a főtéren felállított cirkuszi sátor körül, hogy végre megláthassák az attrakciót, egy bálna kitömött tetemét. Jönnek mindenfelől. A környező tanyákról, az Alföld különböző zugaiból és az ország egészen távoli vidékeiről is. Néma, arctalan, rongyokba burkolódzó tömeg követi az otromba szörnyet. Ez a furcsa állapot - az idegenek megjelenése és a rendkívüli fagy - megzavarja a kisváros békésnek amúgy sem nevezhető rendjét. Az emberi viszonyok felborulnak, a történet ambíciózus szereplői úgy érzik, kihasználhatják a helyzetet, az amúgy is passzivitásra ítélt… Több

Ország: Németország, Franciaország, Olaszország, Magyarország
Premier (HU): 2001.02.01. | Filmio (2022.11.24.)

2017.12.21 Deku

Volt már sokkal jobb filmhez is szerencsém ez inkább a gyenge osztagot erősíti. Ez a film most sajnos nem találta el azt az ízlést, amit én szeretek. Nem volt totális bénaság, de valahogy mégse éreztem rajta azt, hogy most, hú de oda lennék a filmért.

2016.03.16 Sniper

Tarr Béla egyik legerősebb és szerintem legfontosabb filmje. Bámulatosan szuggesztív képkockákkal, jelenetbeállításokkal, monológokkal és dialógusokkal. Fantasztikus pontossággal és aprólékosan összeállított film.

2016.06.05 OrSi

Kiváló alkotás, remek színészi játék és a fekete-fehér képsorok is hozzák a kívánt hatást. Tarr Béla ez utóbbinak a zsenije; a fénnyel és az árnyékkal úgy dolgozik, mint senki más. Megrázó a film, sokáig a hatása alatt van az ember.

2017.06.04 Nyirfaliget1975

Nehéz. Fájdalommal terhes film. Apokalipszis. Kedvencem mégis. Újra meg szeretném nézni. Méricskélem, lenne-e hozzá erőm. Újra a Bálna szemébe nézni. Félni ismét, és a film ereje révén a zsigereimben érezni a világ baljós folyását..... Valuska hír... Több

A film összbevétele 25 461 dollár volt (imdb.com).

Novák Emil (operatőr) e film kedvéért jött haza Ausztráliából (ahová 1987-ben távozott).Szerző: harnas1207

A film rendkívül hosszú felvételeket tartalmaz. Ennek köszönhetően összesen csak 39 db-ból lett összevágva.Szerző: harnas1207

Tarr Béla Baján forgatta a főtér jeleneteit.Szerző: harnas1207

A felkelők egyike a híres, és méltán népszerű olimpikon: Wichmann Tamás kenus.Szerző: harnas1207

A móló
Nem versz át