Fehér árnyék

Fehér árnyék

White Shadow
Thor

A Fehér árnyék egy fekete-afrikai albínó fiú, Alias történetét meséli el, aki menekülni kényszerül üldözői elől, akik varázserőt tuladjonítanak az albínók szerveinek, legfőképp a szívüknek. Miután Alies édesapja meghal, anyja a fővárosba küldi abban bízva, hogy fia nagyobb biztonságban… Több

Rendező: Noaz Deshe
Forgatókönyvíró: Noaz Deshe, James Masson
Ország: Németország, Olaszország
Premier (HU): 2015.02.12.
Forgalmazó: MoziNet

2016.05.05 irodalmialkotas

A Fehér árnyék Alias történetét meséli el, egy fekete-afrikai albínó fiúét, akinek menekülnie kell üldözői elől. Sokan ugyanis varázserőt tulajdonítanak az albinók szerveinek, legértékesebbnek a szívet tartva. Apja halála után az édesanyja a fővárosb... Több

2015.02.16 kamivagyok

Erős. Elgondolkodtató. Csontodig hatoló. Remek alkotás. Még egyszer megnézném bármikor.

2015.02.24 Norbi

Jó film mi is betekintést kaphatunk az albinok életébe! Elgondolkodtató nagyon szép alkotás!Remek színészekkel!

2015.11.28 lexlutor

Megdöbbentő maga a téma, melyet feldolgoz ez a film. Hihetetlen, hogy az emberi másságnak milyen arca is megvetettségre és kitaszítottságra ítéltetik a környezet által. Komoly, megrázó, mégis míves alkotás.

2015.06.07 Thor

Hiánypótló a film. Eddig még nem született az albínókról ilyen pontos és kissé talán dokumentarista alkotás. Hat az ember érzéseire, majd felborzolja az idegeket; tartós döbbenetet és meghatottságot eredményez. Látni kell.

A film összbevétele 1 522 dollár volt (imdb.com).

A filmet első ízben a 2013-as Velencei Filmfesztiválon láthatta a közönség.Szerző: erare

A Velencei Filmfesztivál 'Lion of the future' díját nyerte el, míg a San Francisco-i Nemzetközi Filmfesztiválon a ’New Directors Prize - Special mention’ díjjal tüntették ki alkotását.Szerző: erare

Az Egyesült Államokban 2014. január 17-én volt a Fehér Árnyék premierje, a Sundance Filmfesztivál keretein belül.Szerző: erare

A film valós hiedelmekre épül, hiszen például Tanzániában még a mai napig él ez a hiedelem, mely szerint az albínóknak varázserejük, különleges képességeik vannak.Szerző: erare

(2015. 03. 28.)
Nem mindig előny fehérnek lenni
Hányszor mondhatjuk el, hogy egy nap két afrikai film is bemutatásra kerül a mozikban? És azt hányszor mondhatjuk el, hogy mindkettő kötelező darab? Az Oscar-jelölt Timbuktu mellett a CineFestet megjárt Fehér árnyék is fontos témáról beszél őszintén és művészien. Több