Apropó szerelem (2013)

Words and Pictures

Berto49   2017. 08. 14.

Nem szeretem a romantikus filmeket, de ez a film ennek ellenére tetszett. Természetesen a jól bevált séma szerint először utálják egymást, aztán különböző konfliktusok után egymáséi lesznek. Nem az a kimondott nyálas amcsi jellegű „párösszehozatal”, a jó szereplők (Juliette Binoche és Clive Owen) remekül tették a dolgukat. Elképesztő, hogy milyen liberális szellem uralkodik a high schoolokban!

Pappcsino   2016. 12. 09.

Főleg a középkorú nézőket megcélzó alkotásról van szó az Apropó szerelem kapcsán. Sajnos a forgatókönyv nem túl jó, a történet és a karaketerek nem lettek megfelelően kidolgozva. De azért egyszer nézhető és élvezhető.

irodalmialkotas   2016. 05. 05.

Középkorúakat célzó, karakterközpontú romantikus film nagy adag intellektuális bölcselkedéssel nyakon öntve.

kicsimano   2016. 11. 09.

A film célközönségét leginkább a középkorúak alkotják. Az Apropó szerelem egy ízig-vérig romantikus film, melyben az intellektuális bölcselkedés is helyet kap. Egyszer érdemes megnézni.

goldfisy   2015. 05. 07.

Abszolút átlagos romantikus vígjáték, mely néhol erőltetett, néhol kiábrándító, néhol viszont megnevettető és szerethető. Nem maradandó élmény, de egy estére kikapcsol.

Bruce Davison
Valerie Tian
Valerie Tian
Amy Brenneman
Bruce Davison
Clive Owen

Valljuk be, 2014 nem a hollywoodi romantikus vígjátékok éve volt, így csak reménykedni lehetett, hogy az új év legelső napján végre kapunk valami jót, hát nem így lett. Az Apropó szerelem erőltetett, unalmas és kiábrándító, hogy egy alapvetően érdekes témából, két ilyen színésszel sem sikerült, ha nem is valami maradandót, de legalább egy átlagos filmet készíteni. több»

Adott két 50 éves színész, akik sokkal fiatalabbnak néznek ki a koruknál. És más nem nagyon. több»

A filmet a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták.

(ps )

A nappalija elpusztításához a zenét Clive Owen választotta. Fred Schepisi szerett volna klasszikus zenét használni a jelenethez, de Owen ragaszkodott David Bowie-hoz.

(ps )

A filmben látható képek, amiket Dina Delsanto készíett, valójában Juliette Binoche művei.