Apropó szerelem

Valerie Tian
Amy Brenneman
Bruce Davison
Clive Owen

Jack (Clive Owen), az angol tanár és Dina (Juliette Binoche), aki képzőművészetet oktat, késhegyre menő rivalizálásba kezd, hogy kiderüljön, mik a fontosabbak, a szavak vagy a képek. Az egész úgy kezdődött, hogy Dina azt mondta az óráján, hogy a szavak csapdába csalnak és hazudnak, csak a képek… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada, Ausztrália
Premier (HU): 2015

2020.06.15 Mayflower657

Nagyon jó

Azt mondják itt lentebb, hogy középkorúaknak való film. Nos. én az vagyok. De nem is ez a lényeg. Hanem hogy érdekes kérdést vet fel. A szavak, vagy a képek mondanak többet? A szavak, vagy a képek tudnak neked többet mondani? Én a szavak embere vagyok, mind írásban, mind szóban. Szeretem a szavakat, mert lenyűgöznek, tanítanak, elkeserítenek, fellelkesítenek, felemelnek. Maga a felvetés nagyon jó, és ha az ember nem csak a romantikus szálat nézi, hanem e kérdésen tőpreng, vajon mi a válasz? Vagy van e válasz egyáltalán? Nekem kimondottan tetszett ez a film, s nem mert középkorú vagyok, hanem mert nem tudom a választ. Egy-egy jól sikerült kép, festmény, fotó többet mond ezer szónál... és egy-egy vers többet mutat ezer képnél.

2019.05.29 indingo

Jó és szerethető film aminek van mondanivalója és talán némi tanulsággal is szolgál, de kár, hogy a vége kicsit szirupos lett.

2017.08.14 Berto49

Nem szeretem a romantikus filmeket, de ez a film ennek ellenére tetszett. Természetesen a jól bevált séma szerint először utálják egymást, aztán különböző konfliktusok után egymáséi lesznek. Nem az a kimondott nyálas amcsi jellegű „párösszehozatal”, ... Több

2016.11.09 kicsimano

A film célközönségét leginkább a középkorúak alkotják. Az Apropó szerelem egy ízig-vérig romantikus film, melyben az intellektuális bölcselkedés is helyet kap. Egyszer érdemes megnézni.

2016.05.05 irodalmialkotas

Középkorúakat célzó, karakterközpontú romantikus film nagy adag intellektuális bölcselkedéssel nyakon öntve.

A filmet a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták.Szerző: ps

A nappalija elpusztításához a zenét Clive Owen választotta. Fred Schepisi szerett volna klasszikus zenét használni a jelenethez, de Owen ragaszkodott David Bowie-hoz.Szerző: ps

A filmben látható képek, amiket Dina Delsanto készíett, valójában Juliette Binoche művei.Szerző: ps

(2015. 03. 28.)
Leáldozott a romkomnak?
Valljuk be, 2014 nem a hollywoodi romantikus vígjátékok éve volt, így csak reménykedni lehetett, hogy az új év legelső napján végre kapunk valami jót, hát nem így lett. Az Apropó szerelem erőltetett, unalmas és kiábrándító, hogy egy alapvetően érdekes témából, két ilyen színésszel sem sikerült, ha nem is valami maradandót, de legalább egy átlagos f... Több

(2015. 08. 05.)
Irodalom vs. festészet
Adott két 50 éves színész, akik sokkal fiatalabbnak néznek ki a koruknál. És más nem nagyon. Több