Bazi nagy görög lagzi

Bazi nagy görög lagzi

My Big Fat Greek Wedding
Nia Vardalos

Toula görög származású, chigacói lány, akinek származása teljesen meghatározza az életét. Görög iskolába járt, a családja görög éttermében dolgozik. Már elmúlt 30 éves, és még mindig nincs férjnél, ami miatt a családja kezd egyre jobban aggódni. Toula azonban egy teljesen másfajta életre… Több

Rendező: Joel Zwick
Író: Nia Vardalos
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2003.01.16.

2023.08.28 Ergit

Kedves film, igazán felvidító!

2018.06.05 mamiéstöti2

Kicsivel többet vártam ettől az alkotástól. Egy-két poén ült, meg aranyosnak is mondható volt a történet, de annyira nem fogott meg.

Nia Vardalos egy tündéri csaj, nekem nagyon bejön. Aranyos, bájos, és sugárzik a lénye. Ami a filmnek is jót tett, de maga a sztori is jó lett. Egyszóval a kevés olyan vígjáték egyike, amit örömmel néztem.

2017.04.12 indingo

Ha nagyon nincs más meg lehet nézni, de már ezerszer lerágott csont, modern Rómeó és Júlia átdolgozás. Egy-két poén van benne, de eléggé közhelyes.

2017.10.25 Deku

Nagyon gagyi lett a film nekem nem tetszett és biztos, hogy többet nem nézem meg. Semmi értelmét nem fedeztem fel ennek a filmnek és rögtön az elejétől untatott.

A Ian Millert alakító John Corbett szokatlanul magas termetű, mintegy 194 cm magas, miközben a Toulat alakító Nia Vardalos csak 168 cm. A majd 30 centis különbség néhol komikus helyzeteket produkált a forgatásokon, amin sokat nevettek a stábtagok.Szerző: Scriptor

A filmből 2003-ban készítettek egy tévésorozatot, amiben a legtöbb eredeti szereplő részt vett, az egyetlen kivétel John Corbett volt, aki addigra egy másik tv-sorozatban, a Luckyban vállalt szerepet. Az ő helyét Steven Eckholdt vette át. John Corbett is megjelent volna a sorozatban mint a férj legjobb barátja, de a sorozatot törölték, mielőtt erre sor került volna.Szerző: adam971227

A film 368 millió dolláros bevételt hozott világszerte. Szerző: Archívum

2003-ban a filmből csináltak egy televíziós sorozatot is, amelyben többnyire az eredeti szereplők szerepeltek.Szerző: Archívum

(2015. 08. 24.)
A rendező, Joel Zwick inkább a tévében vitézkedett, ezt a mozifilmet azonban tisztességesen összerakta, eltalálta a megfelelő arányokat, egy szerethető alkotás született, amely az eltelt években sem veszített semmit a bájából. Több