Közösség

Vélemény:

 

75 Prometheus

(2012)

Prometheus

 
MMcFly2015   2017.05.31 15:01
0

Talán az utóbbi idők legmegosztóbb filmjéről beszélünk (nem véletlen). Én még 12'-ben moziba láttam, és nem sok minden ragadt meg. A Covanent kapcsán ideje volt feleleveníteni az élményeket. Én azok táborába tartozom, akiknek tetszik a film, már csak azért is, mert az Alien filmek a végére már koránt sem hozták az élményt mint a Nyolcadik utas a Halál és a Bolygó neve: Halál. Kellett egy új szín a történethez, mégha ez Ridley Scott eszement ötlete, egy eredet történet az. A film helyszíne, és kivitelezése gyönyörű! A bolygó, a hologramok és a kékes effect ami jelen van, egyszerűen piszok látványossá teszi az egészet. Másik oldalról nézve a filmet, szerintem a bukásnak az oka, hogy nem tudja kielégíteni az Alien-rajongók vágyát, végülis maga a lény csak a vége fele jelenik meg. Másrészt pedig túl nagy kanállal merít a rendező, amire egyáltalán nem tudjuk meg a választ (Maximum az újonan érkező Alien: Covanent c. filmbe, ami tovább göngyölíti a szálakat..). Előzményfilmként tekinteni erre a filmre még korai, bár szépen utalgattak jelenetekkel a '79-es Alienre, de ez édes kevés. Pozitívan állok a témához, és bízok benne, hogy a folytatással szépen kikötünk az eredeti részhez, rengeteg plusszal.