Közösség

Vélemény:

 

62 Kabinláz

(2002)

Kabinláz

 
moov18   2016.02.05 17:48
1

Nagy rajongója vagyok Eli Roth munkásságának, viszont nem ez a kis költségvetésű horror az oka annak, hogy megkedveltem személyét. Nem is értem, hogy tudta ezt összehozni. Olyanokat pakolt le az asztalra mint a Green Inferno, Knock-Knock. Ez viszont kilóg a sorból, minőségben és élményben sem hozza az elvárt szintet. Annak idején elég meredek kritikák, szakmai elismerések érték a filmet, sokan számomra érthetetlen okokból dicsőítették és magasztalták az egekbe. Nem értettem az okát. Pedig esküszöm többször is megnéztem, de nekem valahogy nem jött át. Valószínűleg bennem leledzik a hiba. Tény, hogy van benne valami elvont, valami beteg zsenialitás, ami maga Eli Roth személyét is áthatja, de hiányzik nekem a plusz, a grátisz. Egyértelműen az Evil Dead feelingjét idézi (kis ház, néhány karakter). A film legnagyobb mumusát, az események elszabadulásáért felelőst, egy természeti forrásban bújtatja el, ami nem más mint maga a víz. Igen, a víz mindennek a kiváltója, ami egy húsevő vírust terjeszt, amely hamar megfertőzi a társaság tagjait. Aki kíváncsi, hogy eztán milyen szörnyűségek történnek a fiatalokkal, az nyugodt szívvel nézze meg, nagy baj nem származhat belőle. De aki jó Eli Roth filmet akar látni annak ajánlom figyelmébe a Knock-Knock, Green Inferno filmeket. Borítékolható a pozitív filmélmény.