Közösség

Vélemény:

 

77 Sin City: Ölni tudnál érte

(2014)

Nem tudnék ölni érte

 
erahurka   2022.07.07 23:21
0

Az első résznél jelentősen gyengébb, néhol túlhasználták a technikát, ez alatt főleg a színezéseket értem. Meg valahogy a sztorik sem ülnek annyira, főleg a pókeres, de nekem ez a képzelt Hartigan se jött be igazán. Nem sikerült eltalálni azt a vékony határmezsgyét egy éjfekete noir thriller és önmaga paródiája közt, amire a réginél annyira jól ráéreztek (vagy lehet, ezek szerint akkor is csak szerencséjük volt?), ehhez talán van némi közé a rosszabb szinkronnak is, lehet angolul valamivel jobb, de a látványt nem akartam felirattal rontani. Marv persze megint brutális, benne nem lehet csalódni. Egy csatatéren érezné otthon magát baltával a kezében, valamikor a középkorban. Egyszer talán megnézem még majd, ha lesz lehetőségem 3D-ben, de ha már Sin City, akkor inkább a képregényeket fogom újra elolvasni és az első filmet rongyosra nézni. Kicsit sajnálom, hogy nem lett túl sikeres, mert azért csak megnéznék egy harmadik részt is, miért ne?! Nem tragikus itt se a helyzet, csak volt már egy tökéletes alkotás ebben a sajátos műfajban, aminek a szintjét nem tudom egyáltalán meg lehet-e ugrani.