Közösség

Vélemény:

 

83 A régi város

(2016)

A régi város

 
Berto49   2017.02.13 17:44
1

Nyomokban SPOILER!!!
Bennem lehet a hiba? Minden olvasott kritika az egekbe dicséri, Casey Affleck pedig szerintük a leginkább megérdemli az Oscart. Én viszont nem voltam elájulva. Egyrészt baromi hosszú, már alig vártam a végét, ami elég befejezetlennek tűnik. Másrészt Géza öccse megirigyelte a bátyja „Könyvelő”-béli autista alakítását, „ilyent én is tudok játszani” felkiáltással szinte lekopírozta azt. Értem én, hogy egy érzelmileg teljesen kiégett embert játszik, a három imádott kislánya az ő felelőtlensége által okozott rettenetes tűzhalála miatt, számára valóban jobb lett volna, ha a rendőrségen sikerül főbe lőni magát, ezzel együtt számomra rettenetesen ellenszenves figura. A másik főhős, a 16 éves Patrick szintén „zenész”, idejekorán kellett volna jó néhányszor a pofonfa alá állítani, hogy ne ilyen szemétláda tinédzser váljon belőle. Egyetlen jelenetben látható, hogy érzelmileg megrendítette az apja halála, amikor a fagyasztóládából kipotyognak a mélyhűtött csirkék. Nehéz időszak a serdülőkor, a hormonok már iparszerűen termelődnek, ő ezért szinte csak azzal törődik, hogy minél több csajt sikerüljön „megdöngölni”. Nagyon szívesen venném, ha a film valóban értékes voltáról valaki felvilágosítana, mert én ötös skálán csak gyenge hármas alára tudom értékelni.