Közösség

Vélemény:

 

71 Amikor kialszik a fény

(2016)

Amikor kialszik a fény

 
moov18   2016.08.17 23:16
0

Néhány órája sétáltam ki a moziteremből, tehát enyhén szólva is friss az élmény. Nagy lelkesen vágódtam be elé, a film elkezdődött, a képkockák pörögtek a kukoricát pedig csak nyeltem. A film legfőbb pozitív ütőkártyája természetesen a főhősnő aki rendkívül dekoratív ugyanakkor dicsérgetése nem merül ki a szépségében, tehetséges is! Én legalábbis hittem neki. A film egyébként rengeteg kreatív ijesztgetést vonultat fel ahol az ember megugorhat a székében, viszont a tipikus kísértetmozik árnyékát nem képes túllépni. Jönnek a tradicionális jelenetek: ágy alá rántás, sötétből való előugrás, hirtelen hanghatás. Mondhatni olyan dolgok, melyeket valahol-valamikor láthattunk már korábban, mégis azt kell mondjam az Amikor kialszik a fény egészen szórakoztató kis alkotás még ha vannak benne momentumok amiket ezredszerre is tuszkolnak le a torkunkon. Minden negatívságának ellenére nagy vásznon maradandó élményt nyújt, nyilván nem szeretnék túlozni, de nekem mind a szereposztás, mind a téma, mind a forgatókönyv bejövős volt. Négy csillagot megérdemel.