Közösség

Vélemény:

 

82 Vonat Busanba: Zombi expressz

(2016)

A zombis filmek között alap

 
Jerico   2023.08.09 12:34
2

Azok, akik rákattantak a zombis filmekre (like me) a Vonat Busanba című mozi alapfilmnek számít. Én most néztem meg harmadszor (tegnap este), és meglepetésemre végigizgultam, noha nyilván ismertem már az egészet. (Láttam 2016-ban és utána 1-2 évvel később is.) Ez mutatja, hogy egy jól elkészített dologról van szó, ha az ember harmadik megtekintésre is élvezni tudja. Hogy mitől jó? Három okból: egyrészt jók a karakterek, azonosulni lehet velük (a fiatalos tőzsdeügynökkel, aki lányát mentené, a középiskolás kamaszokkal, akik baseball ütőkkel harcolnak, és persze a fiatalos, gyermeket váró anyukával meg a többiekkel a vonaton). Másodsorban jó a rendezés: mindig jön valamilyen új fordulat, új nehézség. Végül harmadsorban: jók a zombik, hihető látványvilágot kapunk. Ha az összes zombis mozit nézzük, akkor a Busan benne van a TOP 5 alkotásban nálam. Zombi fanoknak ajánlom elsősorban, már ha akad köztük olyan, aki még nem látta az elmúlt 7 évben. Értékelésem az említett 3 ok miatt nem lehet kevesebb 80%-nál.