Közösség

Vélemény:

 

77 The Commuter: Nincs kiszállás

(2018)

The Commuter: Nincs kiszállás

 
Berto49   2018.03.29 21:26
1

Mint színészt kedvelem a most 65 éves ír származású Liam Neeson alakításait. Sajnos mostanában elkerülik a komoly szerepek (a Némaság az a kivétel, amelyik erősíti a szabályt) inkább akciófilmek rettenthetetlen hőseként kell verekednie, helytállnia. Kész is erre, de hol van már Oscar Schindler, vagy Jean Valjean! Az Elrabolva három darabja után szakmányban gyártott utánérzésekben harcol és győz. A legújabban bemutatott filmjében pedig „újrahasznosítja” a Nop-Stop forgatókönyvét, azzal a különbséggel, hogy nem repülőgépen, hanem száguldó vonaton kell legyőznie az ellenséget. Ez részben annak is köszönhető, hogy a rendező már negyedik alkalommal Jaume Collet-Serra, aki az egyszer jól bevált receptet nem akarja újjal felcserélni. A bizakodó néző pedig beül az új filmre, de csak a tegnapi vacsora felmelegített maradékát kapja. Két lehetőségünk van; vagy ímmel-ámmal elfogyasztjuk a friss ételként elénk tálalt ennivalót, vagy a szemünk éhes marad. Én az előbbi alternatívát választottam, remélem nem fekszi majd meg a gyomromat. Nagyon bízom abban, hogy Neeson betartja az ígéretét, és valóban ez lesz az utolsó akciófilmje. Nagy kár a tehetségét elpazarolni ilyen "ma megnéztem, holnapra elfelejtem" filmekre.