Közösség

Vélemény:

 

72 Super Dark Times

(2017)

Super Dark Times

 
koricapito   2018.09.24 11:20
0

Már az elejétől kezdve nagyon jó hangulata van a filmnek, hozza a 'Stranger Things'-féle 90-es évekbeli misztikus atmoszférát, ami határozottan jól áll ennek a sztorinak. Hamar ki is bontakozik a cselekmény, amely során a karakterek személyisége hatalmas fordulatot vesz és ebből jönnek sorra a bonyodalmak és konfliktusok. Ez körülbelül a játékidő feléig tart, aztán hirtelen stílust váltottak a készítők (valószínűleg úgy érezték, hogy az alapkonfliktus nem elég izgalmas) és kapott a film egy laza 'Amerika pszichó'-s beütést, ami abszolút nem illett az addigi eseményekhez, illetve a realitás - ami addig jellemezte a filmet és ezáltal remekül bemutatták, hogy ilyen szituációban, hogyan viselkedhetnek az emberek - megszűnt létezni, így kaptunk egy - igaz hogy pörgősebb, de - logikát és racionalitást mellőző második felvonást. Személy szerint nem bántam meg, hogy megnéztem ezt a darabot, viszont nem voltam maradéktalanul elégedett. Ha valaki szereti a kicsit vontatott, azonban jól kidolgozott, karakterközpontú történeteket, annak ez a film tetszeni fog, viszont a féltávnál bekövetkező váltás már nem biztos, hogy mindenkinek be fog jönni.